«سردار سلیمانی» با اقامه نماز در خط مقدم به رزمندگان قوت
می‌بخشید

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر «سردار سلیمانی» با اقامه نماز در خط مقدم به رزمندگان قوت
می‌بخشید
به گزارش سوالات شرعی و احکام، هفتمین اجلاس استانی نماز با حضور آیت الله سیدمحمد سعیدی و جمعی از مسئولان استانی، دانشجویان و طلاب در سالن مفید دانشگاه قم برگزار شد.
آیت الله سعیدی در این اجلاسیه با اشاره به ایام سالگرد ارتحال آیت الله مصباح یزدی به عنوان عمار انقلاب و شهید قاسم سلیمانی به عنوان مالک اشتر رهبری، اظهار کرد: این دو بزرگوار خالصانه، حکیمانه، مؤمنانه، عاشقانه، شجاعانه و به هنگام پای دین خدا و ارزش‌ها و ولایت ایستادند و هشیارانه در برابر فتنه گران و منحرفان روشنگری کردند و به جامعه عقلانیت و انقلابی بودن را تزریق کردند و در این راه از سخنانی که علیه آنان گفته می‌شد هیچ هراسی به دل راه ندادند.
وی با بیان اینکه نماز با توجه به ماهیتش و اقتضائات زمان جلوه‌های متفاوتی دارد، گفت: ماهیت نماز این است که همواره باید برای خدا باشد ولی موضع گیری نماز در زمان‌های مختلف متفاوت است به این صورت که گاهی نماز برای تجلیل از مؤمنان است و گاهی برای مبارزه با دشمنان است و گاهی برای انسجام و وحدت جامعه است بنابراین تجلیل از نماز در این ایام معنای خاص خودش را دارد و موضع انسان را مشخص می‌کند.
تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه سردار سلیمانی در خط مقدم به نماز می‌ایستاد تا به رزمندگان و همراهان قوت و اطمینان ببخشد و به دشمنان هشدار دهد، افزود: نماز باید در مرحله اول ماهیتش را حفظ کند و برای رضای خدا باشد و دوم باید اقتضائات زمان را هم در نظر بگیرد و موضع گیری انسان را در موقعیت‌های مختلف نشان دهد.
وی با بیان اینکه حرکت امام رضا علیه السلام برای اقامه نماز به گونه‌ای بود که مأمون را به وحشت انداخت، گفت: اقامه نماز تنها به معنای خواندن نماز نیست بلکه تجلیل از نماز، تبیلغ کردن برای نماز و اجلاسیه گرفتن برای نماز هم اقامه نماز است و باید از همه ظرفیت‌ها برای اقامه نماز استفاده کنیم.
سعیدی با اشاره به این روایت از امام صادق علیه السلام که فرمودند نماز را حفظ کنید زیرا ستون دینتان است، افزود: از صدر اسلام تا کنون دو جبهه اسلام حقیقی و اسلام منافقانه نماز را اقامه کردند ولی حضور ما در هر کدام از این صف بندی ها موضع ما را مشخص می‌کند.
وی افزود: امیرالمؤمنین علیه السلام در خطبه ۱۷۵ می‌فرمایند با نماز متعهدانه برخورد کنید، از نماز محافظت کنید، زیاد نماز بخوانید و با نماز خود به خدا تقرب بجویید. امیدوارم از خبر «سردار سلیمانی» با اقامه نماز در خط مقدم به رزمندگان قوت
می‌بخشید
راضی بوده باشید.

«سردار سلیمانی» با اقامه نماز در خط مقدم به رزمندگان قوت
می‌بخشید  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۰۴ ۰۲:۴۲:۱۰