زیرگرفتن معترضان به اصلاحات قضایی نتانیاهو در تل
آویو

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر زیرگرفتن معترضان به اصلاحات قضایی نتانیاهو در تل
آویو
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، منابع عبری زبان اعلام کردند که در جریان زیرگیری معترضان به طرح اصلاحات قضائی کابینه بنیامین نتانیاهو در خیابان‌های تل آویو، دست کم ۳ نفر زخمی شدند.
در همین ارتباط نیز، یائیر لاپید رئیس جریان اپوزیسیون رژیم صهیونیستی در واکنش به حادثه زیرگرفتن معترضان به طرح اصلاحات قضائی با خودرو در تل آویو گفت: «این نتیجه آشوب و اقدامات تحریک‌آمیز نتانیاهو و وزرای تندروی است که کنترل اوضاع را از دست دادند.»
از سوی دیگر با ادامه آشفتگی و بحران در تل آویو، «ژنرال ماتان وینلای» از فرماندهان ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی گفته است: «من نتانیاهو را خوب می‌شناسم، او فردی بسیار ترسو است، او از ترس تظاهرات‌ها در اسرائیل نزدیک است که بمیرد، نتانیاهو دستگاه تنظیم ضربان قلب کار گذاشته چون قلب دارد، اما حیف که دستگاهی برای تنظیم عقل وجود ندارد!»
شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد که پلیس کنترل اوضاع را در خیابان ایالون در تل آویو از دست داده و معترضین بار دیگر آن را بستند.
همزمان گفته شده است که یک افسر امنیتی صهیونیست با معترضین به طرح اصلاحات قضائی نتانیاهو درگیر شده و اقدام به شلیک تیر هوایی کرده است.
این تحولات در حالی روی می‌دهد که عصر امروز، منابع عبری گزارش دادند که قانون اصلاحات قضائی مدنظر نتانیاهو با ۶۴ رأی مثبت از سوی نمایندگان کنست به طور نهایی تصویب شد.
در زمان برگزاری رأی گیری نمایندگان مخالف از صحن کنست خارج شدند و تنها نمایندگان ائتلاف حاکمیتی نتانیاهو در این جلسه حضور داشتند.
در پی تصویب نهایی طرح اصلاحات قضائی، هستدروت (اتحادیه کارگری رژیم صهیونیستی) اعلام کرد که گزینه اعتصابات سراسری کارگران را بررسی می‌کند.
براین اساس دیوان عالی قضائی دیگر حق وتوی تصمیمات دولت و کنست و احکام اداری و یا مخالفت با انتصاب برخی وزرا یا نخست وزیر به دلیل پرونده‌های مختلف را نخواهد داشت.
منابع عبری زبان اعلام کردند در شرایطی که مخالفان این لایحه در جلسه رأی‌گیری حاضر نبودند، لایحه «لغو برهان معقولیت» با اکثریت آرا ۶۴ رأی موافق در مقابل صفر رأی مخالف به تصویب نهایی رسید.
تصویب این لایحه اولین گام در مسیر کاهش اختیارات دستگاه قضائی رژیم صهیونیستی است. با توجه به تصویب این لایحه، دیگر دستگاه قضائی رژیم صهیونیستی حق ندارد تصمیمات دولت و وزرای اسرائیلی را به بهانه معقول نبودن ملغی کند.
اسموتریچ وزیر دارایی رژیم صهیونیستی نیز ضمن ابراز خرسندی از تصویب طرح مذکور، اعلام کرد که با اصلاح نظام قضائی و ایجاد توازنی دوباره بین دستگاه‌ها را آغاز کردیم و با مسئولیت‌پذیری به اصلاحات ادامه خواهیم داد.
یائیر لاپید رئیس جریان اپوزیسیون رژیم صهیونیستی ضمن اعلام مخالفت شدید خود با تصویب طرح اصلاحات قضائی، گفت: این دولت تندرو لحظه‌ای را جشن می‌گیرد که ما در آن دیگر برادر نیستیم، ضعف و ناتوانی نتانیاهو را دیدیم، نخست وزیری وجود ندارد، او بازیچه‌ای در دست مجموعه‌ای از تندروها است.
لاپید تاکید کرد که در دیوان عالی رژیم صهیونیستی علیه لایحه مذکور درخواست تجدیدنظر خواهیم کرد.
در پی تصویب طرح اصلاحات قضائی از سوی ائتلاف نتانیاهو، رئیس پلیس رژیم صهیونیستی اعلام کرد که تلاش خواهیم کرد از اشغال ساختمان کنست از سوی معترضان جلوگیری کنیم. امیدوارم از خبر زیرگرفتن معترضان به اصلاحات قضایی نتانیاهو در تل
آویو
راضی بوده باشید.

زیرگرفتن معترضان به اصلاحات قضایی نتانیاهو در تل
آویو  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۲۵ ۰۲:۳۸:۳۰