زلنسکی: ۹ میلیون اوکراینی همچنان فاقد برق هستند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر زلنسکی: ۹ میلیون اوکراینی همچنان فاقد برق هستند به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین از قطعی برق حدود ۹ میلیون اوکراینی خبر داد.
بر اساس این گزارش، رئیس جمهور اوکراین گفت که حدود ۹ میلیون اوکراینی بدون برق هستند. وی در عین حال افزود که این رقم به تدریج رو به کاهش است.
وی اظهار داشت: کمبود برق همچنان پابرجاست و قطعی‌ها همچنان ادامه دارد. تا امشب جریان برق ۹ میلیون نفر در مناطق مختلف اوکراین قطع است اما شمار قطعی‌ها و مدت آن به تدریج در حال کاهش است.
زلنسکی همچنین گفت: اوضاع در جبهه دونباس در شرق کشور دشوار و دردناک است.
ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین همچنین در پیامی ویدئویی در حساب تلگرام خود اعلام کرد که با وجود مشکلات انرژی در این کشور همچنان به مبارزه برای پیروزی ادامه خواهد داد، مردم هم باید برای هر سناریویی آماده باشند.
وی در پیام خود با تبریک کریسمس ادعا کرد: ارتش روسیه در حملات اخیر به شهر خرسون غیرنظامیان را هدف قرار داده است!
زلنسکی با اشاره به اینکه تنها چند روز تا پایان سال باقی مانده است، از شهروندان کشورش خواست در برابر حملات هوایی احتیاط کنند.
وی همچنین احتمال داد که نیروهای روسی ممکن است حملات جدیدی انجام دهند.
ولودیمیر زلنسکی اضافه کرد که علیرغم قطعی برق در سراسر اوکراین به مبارزه برای پیروزی ادامه خواهد داد.
لازم به ذکر است که ارتش روسیه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) «عملیات نظامی ویژه» خود را در شرق اوکراین آغاز کرد؛ مقامات ارشد دولت روسیه می‌گویند این عملیات در پاسخ به درخواست سران جمهوری‌های خودمختار دونتسک و لوهانسک برای حفاظت از آنها در برابر نیروهای اوکراینی آغاز شده است. به نوشته اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفته است که هدف از این عملیات «حمایت از مردمی است که بیش از هشت سال تحت نسل‌کشی و آزار و اذیت رژیم کی‌یف قرار داشتند».
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفته بود که هدف از این عملیات «حمایت از مردمی است که بیش از ۸ سال تحت نسل کشی و آزار و اذیت رژیم کی یف قرار داشتند».
آمریکا و کشورهای غربی برای مقابله با پیشروی ارتش روسیه، ضمن ارسال انواع تسلیحات پیشرفته به ارتش اوکراین، تاکنون تحریم‌های زیادی علیه روسیه اعمال کرده‌اند. از سوی دیگر «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه روسیه نیز گفته است هر گونه محموله و کاروانِ حامل تسلیحات نظامی برای اوکراین، هدفی مشروع برای نیروهای روسیه است. امیدوارم از خبر زلنسکی: ۹ میلیون اوکراینی همچنان فاقد برق هستند راضی بوده باشید.

زلنسکی: ۹ میلیون اوکراینی همچنان فاقد برق هستند  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۲۷ ۰۲:۳۷:۱۹