زخمی شدن ده‌ها فلسطینی در درگیری‌های کرانه باختری

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر زخمی شدن ده‌ها فلسطینی در درگیری‌های کرانه باختری به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، ده‌ها فلسطینی ساکن کرانه باختری روز جمعه طبق معمول هر هفته در اعتراض به شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی بر روی زمین‌های فلسطینی راهپیمایی کردند، اما این راهپیمایی اعتراض با مداخله ننظامی صهیونیستی به خشونت کشیده شد.
در همین ارتباط نیز گزارش شده است که در حمله نظامیان اشغالگر اسرائیلی به راهپیمایی‌های روز جمعه فلسطینیان ده‌ها نفر به ضرب گلوله زخمی یا بر اثر استنشاق گاز اشک‌آور دچار خفگی مقطعی شدند.
از سوی دیگر، پلیس رژیم صهیونیستی روزجمعه به دلیل نگرانی از درگیری با فلسطینی‌ها پس از نماز جمعه و همچنین اقدامات گروه‌های مقاومتی، در قدس اشغالی و کرانه باختری حالت آماده باش اعلام کرد.
براین اساس، یکی از اصلی ترین دلایل نگرانی پلیس رژیم صهیونیستی، بیانیه اخیر گروه مقاومتی عرین الاسود است که در پی تعرض ایتمار بن گویر به مسجدالاقصی از مردم خواسته است به تقابل با صهیونیست‌ها بپردازند.
بنابراین گزارش در پی برقراری حالت آماده باش در قدس و کرانه باختری، شمار زیادی از نظامیان در این مناطق مستقر شده تا برای هر گونه رخداد احتمالی آماده باشند.
این در حالی است که مراسم نماز جمعه امروز در مسجدالاقصی با مشارکت ۶۰ هزار نمازگزار فلسطینی برگزار شد.
بنابر اعلام منابع فلسطینی، با وجود تدابیر امنیتی و محدودیت‌های اعمال شده پلیس رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی، ۶۰ هزار نفر در نماز جمعه امروز در مسجد الاقصی شرکت کردند.
صهیونیست‌ها همواره تلاش دارند تا از تشکیل اعتراضات گسترده در فلسطین بویژه در روزهای جمعه جلوگیری کنند. امیدوارم از خبر زخمی شدن ده‌ها فلسطینی در درگیری‌های کرانه باختری راضی بوده باشید.

زخمی شدن ده‌ها فلسطینی در درگیری‌های کرانه باختری  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۰۷ ۰۲:۴۳:۱۵