ریاض: از آغاز مرحله نوین مناسبات با تهران استقبال
می‌کنیم

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ریاض: از آغاز مرحله نوین مناسبات با تهران استقبال
می‌کنیم
به گزارش سوالات شرعی و احکام، شورای وزیران عربستان سعودی، بعدازظهر امروز (سه‌شنبه)، در جلسه کابینه که در کاخ «السلام» در جده برگزار شد، به ازسرگیری روابط این کشور با جمهوری اسلامی ایران پرداخت.
خبرگزاری المیادین گزارش داد که شورای وزیران ریاض اقدامات صورت گرفته در جهت اجرای توافق از سرگیری مناسبات دیپلماتیک عربستان سعودی و جمهوری اسلامی ایران از جمله آغاز به کار سفرای دو کشور را در جلسه خود مورد بررسی قرار دادند و اعلام کردند که مشتاق آغاز مرحله جدیدی از روابط با ایران مبتنی بر منافع مشترک و احترام متقابل است.
برقراری مجدد روابط دیپلماتیک تهران و ریاض در حالی در جلسه کابینه عربستان سعودی مورد بحث و بررسی قرار گرفته که حسین امیر عبداللهیان وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران، روز پنجشنبه (۱۷ آگوست)، در رأس هیأتی و در پاسخ به دعوت همتای سعودی خود به عربستان سفر کرد.
گفتنی است مقامات‬ تهران‬ و‬ ریاض‬ در ماه مارس / ‏ اسفند‬ گذشته، پس از پنج دور مذاکره امنیتی در عراق و سه دور گفت‌وگو در عمان و وساطت‌های این دو کشور در نهایت در پکن به توافق رسیدند تا روابط دیپلماتیک را از سر بگیرند.
سفر اخیر امیر عبداللهیان به عربستان سعودی به دلیل اهمیت نزدیکی روابط ایران و ریاض، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشت و تحلیل‌گران و ناظران، دیدار وی برای نخستین بار با ولی‌عهد را ارتقای سطح روابط تهران و ریاض توصیف کردند. امیدوارم از خبر ریاض: از آغاز مرحله نوین مناسبات با تهران استقبال
می‌کنیم
راضی بوده باشید.

ریاض: از آغاز مرحله نوین مناسبات با تهران استقبال
می‌کنیم  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۲۳ ۰۲:۳۷:۱۱