رژیم صهیونیستی حریم آبی لبنان را نقض کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر رژیم صهیونیستی حریم آبی لبنان را نقض کرد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، ارتش لبنان شامگاه شنبه از نقض حریم آبی این کشور توسط رژیم صهیونیستی خبر داد.
بر اساس این گزارش، ارتش لبنان اعلام کرد که یک قایق جنگی رژیم صهیونیستی حریم آبی لبنان را نقض کرد.
در بیانیه ارتش لبنان آمده است: در تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲ و از ساعت ۰۶:۲۵ الی ۱۱:۱۰ یک قایق نظامی دشمن اسرائیلی حریم آب های منطقه ای لبنان در مقابل سواحل الناقوره را به مسافت ۲۷۷ متر نقض کرد.
ارتش لبنان همچنین افزود که موضوع نقض حریم آبی این کشور توسط قایق جنگی رژیم صهیونیستی در حال پیگیری با نیروهای سازمان ملل در لبنان است.
این در حالی است که ارتش لبنان پیش از این خواستار اعمال فشار به رژیم صهیونیستی جهت توقف اقدامات خصمانه این رژیم علیه بیروت شده بود.
فرماندهی ارتش لبنان در بیانیه ای از برگزاری نشستی با حضور ژنرال «آرولدو لازارو» فرمانده نیروهای حافظ صلح بین‌المللی «یونیفل» در لبنان و هیئتی از افسران ارتش این کشور خبر داد.
طرف لبنانی در این نشست به تجاوزات روزمره رژیم صهیونیستی و نقض مکرر حاکمیت زمینی، هوایی و دریایی لبنان پرداخت و بار دیگر پایبندی لبنان به قطعنامه ۱۷۰۱ سازمان ملل را مورد تأکید قرار داد.
لبنان همچنین از سازمان ملل برای اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی به منظور مهار اقدامات خصمانه آن درخواست کرد. طرف لبنانی همچنین ضرورت عقب نشینی دشمن صهیونیستی از اراضی اشغالی لبنان اعم از مزارع شبعا و تپه های کفر شوبا، بخش شمالی منطقه الغجر و دیگر مناطق اشغالی در امتداد کمربند آبی را مورد تأکید قرار داد. امیدوارم از خبر رژیم صهیونیستی حریم آبی لبنان را نقض کرد راضی بوده باشید.

رژیم صهیونیستی حریم آبی لبنان را نقض کرد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۰۱ ۰۲:۳۶:۴۸