روند مطلوب سرشماری آزمایشی نفوس و مسکن در گرمی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر روند مطلوب سرشماری آزمایشی نفوس و مسکن در گرمی داود شایقی در گفت‌وگو با خبرنگار سایت احکام، اظهار کرد: این سرشماری با هدف جمع آوری آخرین آمار و اطلاعات جمعیتی در شهرستان گرمی به نمایندگی برگزار می‌شود که قطعاً ارتقای سطح خدمات عمومی و اجتماعی را با اعلام نشانی و کدپستی در پایگاه اطلاعات ایرانیان فراهم می‌آوریم.
وی خاطرنشان کرد: آمارگیری و سرشماری ثبتی مبنا با هدف تعیین آمار دقیق جمعیت و مسکن در سال ۱۴۰۵ در سطح ملی و استانی اجرا می‌شود که گرمی به عنوان شهرستان هدف در استان اردبیل تعیین شده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل گفت: در شیوه سرشماری ثبتی مبنا مبنای آمار و اطلاعات از افراد و حوزه مسکن است و دیگر خبری از سرشماری میدانی نیست.
شایقی ادامه داد: این آمار و اطلاعات در پایگاه داده دستگاه‌های اجرایی و حاکمیتی ثبت شده است که ما با دریافت این اطلاعات به صورت محرمانه سعی می‌کنیم با رویکرد تلفیقی، تجزیه و تجلیل خروجی آماری لازم را به دست آوریم.
وی افزود: در سرشماری ثبتی مبنا دیگر پروسه پر کردن پرسشنامه‌های کاغذی که بسیار زمان بر و هزینه بر است، حذف شده و در قالب اتاق امن داده‌های اطلاعاتی از دستگاه‌های مختلف پردازش اطلاعات انجام می‌شود تا با کمترین هزینه دقیق‌ترین و مستندترین آمار به دست آید.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل بیان کرد: در سطح ملی و استانی قرار است آمارهای دستگاه‌های اجرایی و حاکمیتی با تطبیق بیشتر انجام شده و به دور از نگاه جزیره‌ای بتوانیم آمار و داده‌ها را جمع بندی کنیم.
شایقی ضرورت تهیه، تدوین و انتشار به موقع داده‌ها را برای انسجام بخشی در این حوزه یادآور شد و بیان کرد: آزمایش سرشماری عمومی نفوس و مسکن ثبتی مبنا در ۱۸ روز گذشته در گرمی به عنوان نقطه آزمایشی در استان روند مطلوبی داشته و این طرح تا ۳۰ دی ماه ادامه دارد.
وی تصریح کرد: براساس قانون چنانچه نشانی محل سکونت هر یک از افراد ۱۵ سال به بالا تغییر یافت هر یک از این افراد باید به طور جداگانه نشانی خود را در اسرع وقت در پایگاه اطلاعاتی ایرانیان اعلام کنند. امیدوارم از خبر روند مطلوب سرشماری آزمایشی نفوس و مسکن در گرمی راضی بوده باشید.

روند مطلوب سرشماری آزمایشی نفوس و مسکن در گرمی  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۰۹ ۰۲:۳۹:۲۴