روسیه کاروانی از تجهیزات نظامی و زرهی را در بلاروس مستقر می
کند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر روسیه کاروانی از تجهیزات نظامی و زرهی را در بلاروس مستقر می
کند
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از تاس، سرویس مطبوعاتی وزارت دفاع بلاروس روز جمعه اعلام کرد که کاروانی از تجهیزات نظامی روسیه وارد بلاروس شده است.
گفته شده ورود این تجهیزات به عنوان بخشی از تجهیزات نظامی روسیه برای تشکیل گروه منظقه ای مشترک با بلاروس صورت گرفته است.
روز گذشته وزارت دفاع بلاروس اعلام کرده بود که مسکو و مینسک در حال تکمیل گروه نظامی منطقه‌ای هستند. بلاروس تاکید کرد که این کار «به منظور تقویت امنیت و دفاع بر اساس وضعیت در حال تحول» صورت می‌گیرد.
پیشتر در ۱۰ اکتبر، الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس از آغاز تأسیس یک گروه منطقه‌ای از نیروهای نظامی خبر داده بود. لوکاشنکو گفت که این تصمیم در جریان مذاکرات با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و به دلیل تشدید اوضاع در امتداد مرزهای غربی روسیه و بلاروس انجام شده است.
روسیه و بلاروس روابط بسیاری نزدیکی دنبال می‌کنند. ماه گذشته نیز، «الکساندر لوکاشنکو»، رئیس جمهور بلاروس، پس از دیدار با رئیس جمهور روسیه گفت که بلاروس مدت هاست اقدام به استقرار سامانه‌های موشکی اس -۴۰۰ و موشک‌های اسکندر روسی کرده است.
لوکاشنکو پس از دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به خبرنگاران گفت: «همانطور که شش ماه پیش رئیس جمهور روسیه وعده داده بود، امروز سامانه‌های اس -۴۰۰ و از همه مهمتر سامانه موشک‌های اسکندر به ما تحویل و ما آن را مستقر کرده‌ایم.» وی از پوتین برای درک و حمایت متقابل در همه مسائل و اتخاذ تصمیمات لازم تشکر کرد.
لوکاشنکو همچنین خاطرنشان کرد که بلاروس با کمک روسیه در حال آموزش خدمه برای هواپیماهایی است که می‌توانند محموله‌های هسته‌ای را حمل کنند.
لوکاشنکو همچنین خطاب به پوتین گفت: «شما موضوع […] آموزش خدمه ما را که می‌توانند سلاح‌های ویژه و مهمات ویژه حمل کنند، مورد توجه قرار دادید. باید بگویم که ما هواپیماها را آماده کرده‌ایم. همانطور که معلوم شد، ما از زمان شوروی چنین هواپیماهایی داشتیم و آنها را در فدراسیون روسیه آزمایش کرده‌ایم. ما همراه با روس‌ها، خدمه هایی را آموزش می‌دهیم که می‌توانند هواپیماهایی را که این محموله‌های خاص را حمل می‌کنند، هدایت کنند.»
به گفته لوکاشنکو، این هواپیماها تهدیدی برای کسی نیست و همان طور که قبلاً اشاره شده بود، مینسک نگرانی‌های بزرگی در مورد تنش‌ها در اطراف کشور اتحادیه و در درجه اول در غرب دارد.
لوکاشنکو همچنین به پوتین گفت: «ما باید امنیت کشور بلاروس را تأمین کنیم. شما یک تصمیم بسیار مهم و گام مهمی در حمایت از بلاروس برداشته‌اید.» امیدوارم از خبر روسیه کاروانی از تجهیزات نظامی و زرهی را در بلاروس مستقر می
کند
راضی بوده باشید.

روسیه کاروانی از تجهیزات نظامی و زرهی را در بلاروس مستقر می
کند  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۰۷ ۰۲:۴۴:۰۹