روسیه مسدود کردن تلگرام را منتفی اعلام کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر روسیه مسدود کردن تلگرام را منتفی اعلام کرد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از تاس، سرویس فدرال روسیه در امور نظارت بر حوزه مخابرات، فناوری اطلاعات و ارتباطات جمعی؛ احتمال مسدود شدن تلگرام در روسیه را رد کرد.
این نهاد روسی با انتشار بیانیه‌ای در این ارتباط گفت: «درباره دسترسی محدود به تلگرام به اطلاع می‌رسانیم که مسدود کردن شبکه اجتماعی مذکور در روسیه در حال حاضر منتفی است و در دستور کار نیست.»
از سال ۱۳۹۷ پس از انجام چند اقدام تروریستی در خاک روسیه و اثبات استفاده تروریست‌ها از پیام رسان تلگرام به عنوان ابزار ارتباطی، دولت این کشور از شرکت تلگرام خواست اطلاعاتی درباره عوامل حملات تروریستی را در اختیار سازمان امنیت فدرال روسیه قرار دهد اما با خودداری تلگرام از انتقال این اطلاعات، وزارت ارتباطات روسیه از شرکت تلگرام شکایت کرد و سرانجام دادگاه رأی به فیلتر این پیام رسان داد.
دولت روسیه تا اوایل ۱۳۹۹ در فیلترینگ تلگرام موفق نبود و حتی بسیاری از رسانه‌ها و مقامات دولتی از جمله وزارت خارجه روسیه از آن برای پیام رسانی استفاده می‌کردند و در شهرهای بزرگ روسیه بدون هیچ برنامه جانبی امکان استفاده از تلگرام وجود داشت اما امکان برقراری تماس صوتی از این پیام رسان محدود شده بود و بیش از یک دقیقه نمی‌شد از خدمات تماس صوتی آن استفاده کرد. سرانجام پس از دو سال فیلترینگ ناموفق تلگرام در روسیه، رسانه‌های این کشور به نقل از سازمان نظارت بر ارتباطات اعلام کردند که محدودیت‌ها درباره این پیام رسان لغو می‌شود و در همان ابتدای سال ۱۳۹۹ سازمان نظارت بر ارتباطات روسیه به صورت رسمی تائید کرد که براساس هماهنگی با دادستانی کل روسیه، دسترسی به پیامرسان تلگرام محدودیت نخواهد داشت. امیدوارم از خبر روسیه مسدود کردن تلگرام را منتفی اعلام کرد راضی بوده باشید.

روسیه مسدود کردن تلگرام را منتفی اعلام کرد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۳۰ ۰۲:۴۱:۳۵