راه‌اندازی مدرسه‌های قرآنی، راهکار خروج قرآن از مهجوریت
است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر راه‌اندازی مدرسه‌های قرآنی، راهکار خروج قرآن از مهجوریت
است
به گزارش خبرنگار سایت احکام، حجت‌الاسلام عباس محمدحسنی عصر سه شنبه در آئین آغاز به‌کار مدرسه قرآنی نداجا در بندرعباس اظهار داشت: قرآن می‌فرماید تا شما کتاب‌های آسمانی را پیاده‌سازی نکنید به جایی نمی‌رسید و چیزی نیستید.
وی ادامه داد: در حوزه قرآن هم باید در ۲ بخش فعالان قرآنی همگانی و فعالان عرصه‌های قهرمانی قرآن کار کنیم و اگر چنانچه بخواهیم به درستی به هدف ترسیم شده توسط قرآن دست یابیم باید دارای مدرسه‌ای می‌بودیم که علاقه‌مندان به حفظ و مفاهیم قرآن در زمینه حفظ متمرکز می‌شدند تا یکی از مقدمات اقامه کتاب‌های آسمانی از جمله قرآن کریم فراهم شود.
وی اضافه کرد: این نخستین مدرسه قرآنی در ارتش و نیروهای مسلح بوده که بسیار حائز اهمیت است.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: البته زمانی که گفته می‌شود مدرسه قرآنی، این به ذهن برسد که افراد بخشی از وقت خود را در خارج از وقت اداری را برای تلاوت و تعلیم و تعلم قرآن قرار می‌دهند، درصورتی که چنین نیست و کسانی که در این مدرسه آموزش می‌بینند به طور کامل از محل خدمت منفک می‌شوند و ۲۴ ساعته اقدام به حفظ و فراگیری برنامه‌های قرآنی و درک مفاهیم قرآنی می‌کنند.
وی ابراز کرد: ان‌شاءالله برکات فراوانی از این رهگذر نصیب نیروهای مسلح، ارتش جمهوری اسلامی و به‌خصوص نیروی دریایی خواهد شد و امیدواریم این نخستین و آخرین مدرسه قرآنی در ارتش نباشد به سایر نیروها تسری یابد.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش تأکید کرد: حتی در خود نیروی دریایی هم به یک مدرسه قرآنی بسنده نشود و برای اینکه بتوانیم ارتش را کاملاً قرآنی کنیم به مدرسه‌های قرآنی متعددی هم در حوزه پایوران، وظیفه و همسران و فرزندان نیاز داریم.
وی بیان کرد: اگر بخواهیم قرآن را از مهجوریت درآوریم یکی از بهترین راه‌ها راه‌اندازی همین مدرسه‌های قرآنی هدف‌مند، نظام‌مند و هوشمند است و این گام نخست است و امید می‌رود گام‌های بعدی هم در سطح نداجا و آجا برداشته شود.
وی یادآور شد: ماندگاری هر فرد در تاریخ به اندازه کارهای ماندگاری است که انجام می‌دهد و راه‌اندازی چنین مدرسه‌ای یکی از تاریخی‌ترین و ماندگارترین کارها است. امیدوارم از خبر راه‌اندازی مدرسه‌های قرآنی، راهکار خروج قرآن از مهجوریت
است
راضی بوده باشید.

راه‌اندازی مدرسه‌های قرآنی، راهکار خروج قرآن از مهجوریت
است  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۱۱ ۰۲:۴۲:۲۹