راستی آزمایی ۶۳ هزار اظهارنامه در اردبیل

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر راستی آزمایی ۶۳ هزار اظهارنامه در اردبیل به گزارش خبرنگار سایت احکام، داریوش سرخانی مقدم عصر چهارشنبه در نشست بررسی عملکرد ۱۰ ماهه اداره کل مالیات استان اظهار کرد: امسال از مجموع ۸۳ هزار اظهارنامه ارائه شده به ادارات امور مالیاتی استان ۶۳ هزار اظهارنامه راستی آزمایی و قطعی شده است.
وی با بیان اینکه ۷۵ درصد اظهارنامه‌های مالیاتی ارائه شده از سوی مودیان استان بوده است، گفت: بیشترین سهم مالیات دریافتی از شهرستان‌های استان به صورت مالیات بر ارزش افزوده برای کمک به امور مختلف در شهرستان‌ها هزینه می‌شود.
مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل بیان کرد: در ۱۰ ماهه امسال و از مجموع ۳۲۰ میلیارد ریال مالیات جمع‌آوری شده از خلخال ۱۲۰ میلیارد ریال از محل مالیات بر ارزش افزوده در اختیار شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، اداره ورزش و جوانان و سایر دستگاه‌های اجرایی قرار گرفته است.
سرخانی مقدم همچنین از تسهیل در کار مراجعین به ادارات امور مالیاتی به خصوص رسیدگی به اظهارنامه‌های مالیاتی خبر داد و گفت: ۹۹ درصداز اظهارنامه‌های ارائه شده از سوی ادارات امور مالیاتی پذیرفته می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: با راه اندازی سامانه برخط هم اکنون بیش از ۷۰ درصد از خدمات مورد نیاز مودیان مالیاتی از جمله صدور گواهی مالیاتی، رسیدگی و صدور اظهارنامه‌ها، استعلام‌ها از طریق همین سامانه و به صورت الکترونیکی و غیر حضوری ارائه می‌شود.
مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل از اعمال بخشودگی با حداکثر تخفیف برای بدهکاران مالیاتی خبر داد و تصریح کرد: حمایت از صاحبان واحدهای تولیدی برای تسهیل در امور اقتصادی استان در دستور کار اداره کل امور مالیاتی استان اردبیل قرار دارد. امیدوارم از خبر راستی آزمایی ۶۳ هزار اظهارنامه در اردبیل راضی بوده باشید.

راستی آزمایی ۶۳ هزار اظهارنامه در اردبیل  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۲۶ ۰۲:۴۰:۲۴