رئیس جمهور آمریکا به هند می رود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر رئیس جمهور آمریکا به هند می رود به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از آناتولی، «جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه ۱۳۵ میلیون دلار برای حمایت از قبایل بومی آمریکا در این کشور اعلام کرد.
بایدن در سخنرانی خود در اجلاس کشورهای قبیله‌ای که در وزارت کشور آمریکا برگزار شد، سخنان خود را با تشکر از دب هالند، وزیر کشور و اولین وزیر بومی آمریکایی کابینه ایالات متحده آغاز کرد و افزود که او همچنین ده‌ها بومی آمریکایی را برای مقامات ارشد منصوب کرده است.
بایدن با یادآوری اینکه جوامع قبیله‌ای در معرض خطر طوفان و بالا آمدن سطح دریا هستند، ادامه داد: به همین دلیل است که امروز تعهد ۱۳۵ میلیون دلاری برای کمک به ۱۱ جامعه قبیله‌ای از مین، لوئیزیانا، آریزونا، ایالت واشنگتن و آلاسکا را اعلام می‌کنم. تا در برخی موارد کل جوامع خود را به مناطق امن تر برگردانند.
بایدن این سخنان را همزمان با قصدش برای سفر به کشور هند اعلام کرد و گفت که قصد دارد یک سفر رسمی به کشور هند داشته باشد.
در ارتباط با سفر به هند، رئیس جمهور آمریک با مهم خواندن این سفر در آینده نزدیک، افزود: من این سفر را در چارچوب روابط نزدیک دو کشور انجام خواهم داد.
همین چند ماه پیش نیز، رئیس جمهور آمریکا در سخنانی روابط کشورش با هند را ستود و گفت: واشنگتن و دهلی نو شرکایی هستند که جایگزین نخواهند داشت. جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در این ارتباط گفت که ایالات متحده و هند از نظم بین المللی دفاع می‌کنند. این پیام بایدن به هند در بیانیه‌ای و به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد استقلال این کشور صادر شده است.
بایدن در بیانیه خود گفته بود: هند و آمریکا شرکای مطمئنی هستند و مشارکت استراتژیک آن‌ها مبتنی بر تعهد مشترک به حاکمیت قانون و ارتقای آزادی و کرامت انسانی است. به گفته بایدن، در سال‌های آینده هند و آمریکا به عنوان دو کشور دو دموکراتیک برای دفاع از نظم مبتنی بر قوانین، صلح، رفاه و امنیت بیشتر برای مردم و کمک به پیشبرد یک هند و اقیانوس آرام آزاد و باز در مقابله با چالش‌ها در کنار هم خواهند ایستاد.
بایدن در ادامه سخنانی اخیر خود همچنین به حضور جامعه مهاجر هندی در آمریکا نیز اشاره کرد و در این ارتباط گفته بود: ایالات متحده خانه حدود چهار میلیون هندی-آمریکایی است. امیدوارم از خبر رئیس جمهور آمریکا به هند می رود راضی بوده باشید.

رئیس جمهور آمریکا به هند می رود  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۰۱ ۰۲:۳۹:۳۸