دیدار مقامات ارشد مصر و ایتالیا همزمان با بحران اقتصادی
قاهره

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر دیدار مقامات ارشد مصر و ایتالیا همزمان با بحران اقتصادی
قاهره
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از آناتولی، «عبدالفتاح السیسی»، رئیس جمهور مصر روز یکشنبه در قاهره با «آنتونیو تاجانی»، وزیر امور خارجه ایتالیا دیدار و درباره مسائل منطقه‌ای و جهانی گفت وگو کرد.
بر اساس بیانیه مکتوب دفتر ریاست جمهوری مصر، سیسی از روابط تاریخی نزدیک بین دو کشور یاد کرد و بر اهمیت پیشبرد این روابط تاکید نمود.
تاجانی نیز به نوبه خود تمایل کشورش را برای توسعه بیشتر روابط دوجانبه و همچنین هماهنگی موجود در مورد مسائل منطقه‌ای مورد علاقه مشترک ابراز کرد.
در این دیدار همکاری‌های مشترک در زمینه‌های مختلف از جمله صنعت، امنیت انرژی و کشاورزی و همچنین مبارزه با مهاجرت غیرقانونی و تروریسم مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
دیدار رئیس جمهور مصر با وزیرامورخارجه ایتالیا در بحبوحه بحران اقتصاد مصر صورت گرفته است.
بحران اقتصادی مصر تنها محدود به بدهی‌ها نیست و تورم ماه به ماه افزایش می‌یابد و ارزش پول ملی مصر (جنیه) به سقوط خود ادامه می‌دهد در حالی که سرمایه‌گذاری خارجی با افت قابل توجهی مواجه است و درآمدهای گردشگری و حواله‌های مالی کارگران خارج‌نشین مصر به عنوان دو منبع اصلی ارزآوری مصر کاهش یافته است.
همه اینها بر زندگی شهروندان تأثیر منفی گذاشته و سطح معیشتی آنها به شکل قابل ملاحظه کاهش پیدا کرده است؛ امری که «عمرو موسی»، دبیرکل پیشین اتحادیه عرب و وزیر امور خارجه اسبق مصر را واداشت تا علناً بگوید: «نگرانی و وضعیت ناامیدکننده و بدبینانه‌ای در مصر وجود دارد» و باید «این وضعیت بدبینی و ناخرسندی حاکم بر جامعه» را فوراً علاج کرد. امیدوارم از خبر دیدار مقامات ارشد مصر و ایتالیا همزمان با بحران اقتصادی
قاهره
راضی بوده باشید.

دیدار مقامات ارشد مصر و ایتالیا همزمان با بحران اقتصادی
قاهره  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۲۳ ۰۲:۳۸:۰۹