دفاع از ولایت وجه سیاسی جهاد تبیین است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر دفاع از ولایت وجه سیاسی جهاد تبیین است به گزارش خبرنگار سایت احکام، یوسف نوری سه شنبه شب در یادواره یکصد شهید روستای کمانگیر کلاً و پاشاکلا آمل با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان با اشاره به وجه عبادی حضرت زهرا (س) اظهار داشت: حضرت زهرا (س) مصداق نفس مطمئنه به شمار می‌رود و دائماً ذکر خدا را بر زبان داشت.
وی با بیان اینکه نماز نردبان ترقی برای سیر و رسیدن به خداوند تبارک است، جهاد را از دیگر وجوهات حضرت زهرا (س) برشمرد و گفت: درب جهاد به روی اولیای الهی و برگزیدگان الهی باز است.
وزیر آموزش و پرورش صداقت و صدیق بودن را از جمله ویژگی‌های حضرت زهرا سلام الله برشمرد و گفت: جهاد حضرت زهرا (س) از جنس جهاد تبیین است و برای دفاع از ولایت به جهاد پرداخت.
نوری با اشاره به درپیش بودن حماسه ۹ دی و شهادت سردار سلیمانی، ۹ دی را روز میثاق با ولایت ذکر کرد و گفت: شهید سلیمانی فرد با بصیرت بود.
وزیر آموزش و پرورش جهاد تبیین را حرکت سیاسی در راه دفاع از امامت و ولایت دانست و گفت: حفظ نظام مهمترین اوجب واجبات است و وجه سیاسی دفاع از ولایت از مظاهر جهاد تبیین است.
وی با اشاره به حماسه ششم بهمن مردم آمل در سال ۶۰ گفت: باید حواسمان جمع باشد و اغوا نشویم و در راه ولایت پشت سر مقام معظم رهبری حرکت کنیم و فرامین حضرت امام را فراموش نکنیم و وصیت نامه شهیدان را چراغ راه قرار دهیم.
سید عباس حسینی فرماندار ویژه آمل نیز در این مراسم با تقدیر از وزیر آموزش و پرورش مبنی بر گنجاندن حماسه ششم بهمن امل در محتوای کتاب درسی اظهار داشت: چهار هزار معلم و ۷۰ هزار دانش آموز در ۷۲۰ مدرسه در آمل فعالیت می‌کنند.
وی بابیان اینکه پنج دانش آموز شهرستان المپیادی هستند و دو دانش آموز شهرستان در المپیاد کشور ژاپن شرکت خواهد کرد، گفت: در شهرستان چهار مدرسه نیمه تمام وجود دارد و برای سه مدرسه نیز رأی تعطیلی صادر شده است.
وی با اشاره به دو مدرسه تخریبی دیگر در شهرستان گفت: برای نوسازی و بهسازی طرح‌های آموزشی ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و امیدواریم با حمایت‌های مسئولان شاهد اقدامات خوبی در حوزه آموزشی باشیم. امیدوارم از خبر دفاع از ولایت وجه سیاسی جهاد تبیین است راضی بوده باشید.

دفاع از ولایت وجه سیاسی جهاد تبیین است  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۲۸ ۰۲:۳۹:۱۷