دشمن به دنبال نفوذ از نقاط ضعف است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر دشمن به دنبال نفوذ از نقاط ضعف است به گزارش خبرنگار سایت احکام، سردار محمد زهرایی روز دوشنبه در کارگروه بسیج سازندگی استان زنجان با اشاره به اینکه امروز یکی از نیازهای ما غلبه بر دشمن در جنگ شناختی و ترکیبی است، گفت: اگر بخواهیم در جنگ ترکیبی و شناختی بر دشمن غلبه کنیم، بی‌تردید باید در حوزه روایت‌گری بتوانیم عملکرد بهتری نسبت به دشمن در این حوزه داشته باشیم.
وی نقش رسانه‌ها را در جنگ ترکیبی و شناختی بسیار مهم دانست و با بیان اینکه فعالان این حوزه به معنای واقعی کلمه، افسران جنگ شناختی و ترکیبی هستند، افزود: نویسندگان، هنرمندان و فعالان رسانه‌ای قادرند نقش خود را به عنوان افسران جنگ شناختی به خوبی ایفا کرده و موفقیت کشور را در غلبه بر جبهه باطل با روایت‌گری درست و به موقع رقم بزنند.
این مسئول با تاکید بر اینکه انتظار امروز ما از بسیج، این است که این نیروی مردمی باید همواره در صحنه حضور داشته و به صورت میدانی وارد عمل شود، خاطرنشان کرد: یکی از نمودهای واقعی واژه بسیج، انجام کار به صورت جهادی است و بدون شک کار جهادی یکی از ضرورت‌های جامعه امروز به شمار رفته و نمونه‌های زیادی از این نوع فعالیت را در ادوار گذشته شاهد بودیم.
سردار زهرایی با بیان اینکه رسانه‌ها باید در جنگ شناختی و ترکیبی عملکرد موفقی داشته باشند تا دشمن نتواند از این حیث هجمه وارد کند، ادامه داد: با توجه به اینکه یکی از پیش‌نیازهای جنگ ترکیبی و شناختی، روایت‌گری است؛ از این رو رسانه‌ها باید بتوانند روایت اول را در دست بگیرند، این در حالی است که دشمن در این عرصه بهتر عمل کرده و رسانه‌های داخلی قادر نبوده‌اند در این روایت‌گری پیش‌قدم باشند.
وی با یادآوری اینکه اگر تجربه‌های گذشته را بازنگری کنیم، درمی‌یابیم که دشمن دقیقاً از همان جایی به ما ضربه زده که نقطه ضعف ما بوده است، عنوان کرد: نباید میدان عمل را از وجود نیروهای انقلابی و جهادگر خالی کنیم؛ چرا که در این صورت حضور دشمن در این میادین حساس پررنگ‌تر خواهد شد و نباید فراموش کنیم که دشمن با ابزار دروغ که در دین اسلام مجاز نیست، توانسته است بخش اعظمی از کارهای خود را پیش ببرد.
رئیس سازمان بسیج سازندگی با اشاره به اینکه یکی از خصایص و ویژگی‌های بارز جهادگران، انجام کار بدون هیچ‌گونه چشم‌داشتی است، تصریح کرد: جهادگران هیچ‌گاه به دنبال دیده شدن نبوده و همواره در تلاش هستند تا خدمت بی‌منت انجام دهند، از این رو معتقدیم رسانه ملی وظیفه و رسالت سنگینی در این خصوص برای معرفی این الگوهای شایسته به جامعه دارد. امیدوارم از خبر دشمن به دنبال نفوذ از نقاط ضعف است راضی بوده باشید.

دشمن به دنبال نفوذ از نقاط ضعف است  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۱۵ ۰۲:۳۹:۰۹