دستگیری کلاهبردار حرفه ای با ۶ میلیارد ریال کلاهبرداری در
اراک

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر دستگیری کلاهبردار حرفه ای با ۶ میلیارد ریال کلاهبرداری در
اراک
به گزارش سوالات شرعی و احکام، سرهنگ کامیار چهری گفت: با تلاش کارآگاهان پلیس، یک کلاهبردار حرفه‌ای که با تشکیل صندوق وام خانگی در شهرستان اراک، از ۴۶ نفر از اعضای این صندوق، مبلغ ۶ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.
وی افزود: در پی دریافت چند فقره شکوائیه مبنی بر کلاهبرداری از سوی یک زن در قالب راه اندازی صندوق خانگی در شهرستان اراک، پیگیری موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی مرکزی قرار گرفت.
رئیس پلیس آگاهی استان مرکزی در ادامه گفت: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی، سرانجام متهم شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی در مخفیگاهش دستگیر شد.
سرهنگ چهری افزود: این کلاهبردار از مدت‌ها پیش اقدام به راه اندازی صندوقی در شهر اراک در قالب اعطای وام خانگی کرده و متقاضیان با عضویت در این صندوق علاوه بر واریز مبالغی به حساب وی، مقادیری طلا و مسکوکات را نیز به عنوان ضمانت پرداخت بهنگام وام، در اختیار او قرار داده بودند.
وی ادامه داد: در تحقیقات تکمیلی کارآگاهان، مشخص شد که این زن کلاهبردار با به کارگیری شگردهای متقلبانه، در ابتدای راه اندازی این صندوق اعطای وام، برای جلب اعتماد افراد، به چند نفر وام داده و به تدریج مبالغ جمع آوری شده را در محل دیگری سرمایه گذاری کرده و پس از آن دیگر پاسخگوی اعضای صندوق نبوده است.
سرهنگ چهری در پایان با اشاره به اعتراف متهم به ۴۶ فقره کلاهبردای از شهروندان به ارزش تقریبی ۶ میلیارد ریال افزود: متهم دستگیر شده در این عملیات پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی و با صدور قرار قانونی روانه زندان شد. امیدوارم از خبر دستگیری کلاهبردار حرفه ای با ۶ میلیارد ریال کلاهبرداری در
اراک
راضی بوده باشید.

دستگیری کلاهبردار حرفه ای با ۶ میلیارد ریال کلاهبرداری در
اراک  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۲۳ ۰۲:۳۸:۴۶