دستگاه اسکن هسته ای در یاسوج راه اندازی می شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر دستگاه اسکن هسته ای در یاسوج راه اندازی می شود به گزارش سوالات شرعی و احکام، محمد غلام نژاد افزود: ساختمان مرکز پزشکی هسته‌ای بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج آماده بهره برداری است.
وی با بیان اینکه تنها مرکز تشخیص هسته‌ای این استان فعال می‌شود، اظهار کرد: این دستگاه اسکن بسیار گرانقیمت بوده ولی با رایزنی صورت گرفته شده، تاکنون توانستیم با همه مشکلات مالی فقط ۳ میلیارد تومان آن را پرداخت کنیم و مابقی آن را وزارت بهداشت پرداخت کرده است.
غلام نژاد با اشاره به اینکه دستگاه تشخیص اصلی آن به نام «SPECT CT» از محل اعتبارات هیئت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران وزارت بهداشت خریداری شد، گفت: دستگاه هم اکنون در این ساختمان مستقر شده و با نصب و راه اندازی این دستگاه، در آینده نزدیک اعزام بیماران هم استانی به شهرستان‌های همجوار کاهش پیدا می‌کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: اسکن هسته‌ای در تشخیص بیماری‌های التهابی، عفونت‌ها، بررسی گسترش سرطان‌ها و تعیین مسیر درمانی کاربرد دارد و در تمامی رده‌های سنی قابل استفاده است.
وی بیان کرد: در این اسکن با تزریق ماده رادیواکتیو کمتر از دوز فارماکولوژیک، تمام یا بخشی از بدن تصویربرداری خواهد شد.
غلام نژاد افزود: به زودی فاز درمانی مرکز پزشکی هسته‌ای نیز به بهره برداری می‌رسد. امیدوارم از خبر دستگاه اسکن هسته ای در یاسوج راه اندازی می شود راضی بوده باشید.

دستگاه اسکن هسته ای در یاسوج راه اندازی می شود  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۲۹ ۰۲:۳۹:۰۴