درخواست اندونزی برای کاهش لفاظی علیه روسیه در اجلاس گروه
۲۰

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر درخواست اندونزی برای کاهش لفاظی علیه روسیه در اجلاس گروه
۲۰
به گزارش سوالات شرعی و احکام، نشریه پولیتیکو از فشار مقامات اندونزی به ویژه جوکو ویدودو رئیس جمهور این کشور به مقامات آمریکایی، اروپایی، استرالیایی و ژاپنی برای کاهش لفاظی و اظهارات خصمانه علیه روسیه در اجلاس سران گروه بیست خبر داد.
بر اساس این گزارش، پولیتیکو اعلام کرد که مقامات آمریکایی، اروپایی، استرالیایی و ژاپنی از سوی همتایان اندونزیایی و بویژه جوکو ویدودو رئیس جمهور این کشور تحت فشار قرار گرفته اند تا انعطاف پذیری نشان دهند و به منظور تضمین موافقت مسکو با بیانیه‌ای پس از پایان این اجلاس، اظهارات معتدلی به کار گیرند.
نشریه پولیتیکو همچنین گفت که عربستان، هند، برزیل و چین قصدی برای محکوم کردن روسیه ندارند و پکن هرگونه انتقاد مستقیم از مسکو را محال خواهد دانست.
این در حالی است که «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه روز یکشنبه در رأس هیئت بلند پایه روسیه وارد جزیره بالی اندونزی، محل میزبانی نشست گروه ۲۰، شد تا در این نشست شرکت کند.
اجلاس سران گروه ۲۰ قرار است طی روزهای ۲۴ و ۲۵ آبان ماه سال جاری به میزبانی جزیره بالی در اندونزی برگزار شود.
این اجلاس نخستین گردهمایی رهبران بزرگترین اقتصادهای جهان از آغاز جنگ اوکراین خواهد بود و انتظار می‌رود که پیامدهای جنگ در آن پررنگ شود. پیش از کرملین اعلام کرده بود که پوتین به طور حضوری در این اجلاس شرکت نخواهد کرد.
ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین پیش از این گفته بود اگر پوتین در نشست گروه -۲۰ باشد، من در آن شرکت نمی‌کنم.
رئیس جمهور اوکراین گفت که در صورت حضور ولادیمیر پوتین، در این نشست در اندونزی شرکت نخواهد کرد.
زلنسکی گفت: موضع شخصی من و اوکراین این بود که اگر رهبر روسیه در این نشست شرکت داشته باشد، این تصمیم را اجرایی می‌کنم.
گفته‌های زلنسکی درحالیست که اوکراین در فهرست کشورهای گروه -۲۰ نیست. امیدوارم از خبر درخواست اندونزی برای کاهش لفاظی علیه روسیه در اجلاس گروه
۲۰
راضی بوده باشید.

درخواست اندونزی برای کاهش لفاظی علیه روسیه در اجلاس گروه
۲۰  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۱۴ ۰۲:۴۳:۴۲