دبیرخانه کنگره ملی شهید مدرس (ره) راه‌اندازی می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر دبیرخانه کنگره ملی شهید مدرس (ره) راه‌اندازی می‌شود به گزارش خبرنگار سایت احکام، سید علی محمد سرسرابی عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران در آرامگاه شهید مدرس (ره) اظهار کرد: کنگره ملی شهید مدرس (ره) طرحش مطرح و مقدمات شکل‌گیری دبیرخانه به صورت علمی مهیا و مراحل اجرایی این کنگره فراهم شده است.
وی با بیان این‌که در طول سال آینده جلسات مختلفی برگزار خواهد شد، عنوان کرد: این کنگره افکار و اندیشه‌های سیاسی، فقهی و اعتقادی شهید مدرس (ره) را بازشناسی و برای تبیین، ترویج و نشر این افکار فعالیت خواهد داشت.
وی تصریح کرد: حرکت انقلابی و مقاومت بی‌نظیر این شهید، آموزش برای بسیاری از بزرگان پایه‌گذار انقلاب اسلامی ایران از جمله امام راحل بود که تأثیرپذیری از مشی و منش شهید مدرس (ره) در کلام و مرام امام راحل (ره) مکرراً دیده و مشاهده می‌شد.
مدیرعامل مؤسسه فرهنگی و بقاع متبرکه و اماکن مذهبی آستان قدس رضوی اشاره کرد: شهید مدرس (ره) به گردن انقلاب اسلامی و مردم مسلمان ایران حق بزرگی دارد و با معرفی شخصیت عالم مجاهد و فقیه با معرفت و این سیاست مدار مسلمان می‌تواند همیشه همچون چراغی برای روشن کردن مسیر انقلاب ما باشد.
سرسرابی با بیان این‌که شخصیت‌های انقلابی و مدیران ما در کشور باید از روش و منش شهید مدرس (ره) الگو بگیرند گفت: در هشتاد و پنجمین سالگرد شهادت شهید مدرس (ره) که در هفته آینده می‌باشد مراسم مختلفی در آرامگاه شهید مدرس (ره) پیش بینی شده است.
وی ابراز داشت: محور برنامه‌ها تبیین و معرفی بیشتر ارزش‌هایی است که شهید مدرس (ره) در پی آن بودند و با توجه به اینکه حق بزرگی در شکل‌گیری نظام جمهوری اسلامی ایران داشته‌اند، برماست آن افکار و اندیشه‌های متعالی این شهید بزرگوار را در جامعه معرفی و نشر دهیم و جوانان ما که هیجان، شور و نشاط جوانی در آنها دیده می‌شود با افکار و روش‌های مبارزاتی این شهید آشنا شوند.
وی عنوان کرد: افکار و اندیشه‌های شهید مدرس (ره) برای جهان اسلام و محور مقاومت بسیار اثر گذار است و در این مقطع حساس نیاز به آرمان‌های بزرگ انقلاب اسلامی و اندیشه‌های بزرگ شهید مدرس (ره) است که اگر خوب تبیین شود می‌تواند درس‌آموز و روشن کننده مسیر مبارزین جهان باشد.
سفر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به کاشمر
در ادامه، مدیر آرامگاه شهید مدرس از سفر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ۱۰ آذر همزمان با هشتاد و پنجمین سالگرد شهادت شهید مدرس (ره) به کاشمر خبر داد و گفت: برنامه‌های فرهنگی مختلفی در هفته آینده در مجموعه آرامگاه شهید مدرس (ره) پیش‌بینی شده است
محمد یعقوبی با بیان این‌که همزمان با هفته بسیج اختتامیه استانی بیست و چهارمین کنگره شعر دفاع مقدس و مقاومت با حضور شاعران برجسته کشوری و استانی برای اولین بار در آرامگاه شهید مدرس برگزار می‌شود، افزود: جلسه اخلاق کارگزاران، غبارروبی گلزار شهدا، برپایی نمازجمعه شهرستان در چهارم دی ماه در جوار آرامگاه شهید مدرس (ره)، گردهمایی بزرگ بسیجیان شهرستان، کرسی تلاوت قرآن و برگزاری مراسم باشکوه سالگرد شهادت شهید مدرس در ۱۰ آذر با حضور مسئولین کشوری و استانی و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از مهم‌ترین برنامه‌های هشتاد و پنجمین سالگرد شهادت شهید مدرس (ره) است. امیدوارم از خبر دبیرخانه کنگره ملی شهید مدرس (ره) راه‌اندازی می‌شود راضی بوده باشید.

دبیرخانه کنگره ملی شهید مدرس (ره) راه‌اندازی می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۲۴ ۰۲:۴۱:۴۱