داعش مسئولیت انفجار انتحاری در کابل را برعهده گرفت

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر داعش مسئولیت انفجار انتحاری در کابل را برعهده گرفت به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، گروه تروریستی داعش مسئولیت انفجار مرگبار روز چهارشنبه در نزدیکی وزارت خارجه افغانستان در کابل را برعهده گرفت.
بر اساس این گزارش، خبرگزاری اعماق وابسته به داعش در تلگرام گفت که یکی از عناصر تروریستی این گروه توانسته از تدابیر امنیتی طالبان عبور کرده و کمربند انفجاری خود را بین کارکنان و عناصر امنیتی منفجر کند.
لازم به ذکر است که منابع محلی روز چهارشنبه از وقوع انفجار و تیراندازی در شهر کابل و نزدیکی ساختمان وزارت خارجه افغانستان خبر داده بود.
منابع محلی اعلام کردند که صدای انفجار راکت و تیراندازی در شهر کابل و در نزدیکی ساختمان وزارت خارجه افغانستان شنیده شد.
منابع آگاه در بیمارستان پلیس افغانستان گفتند که این حادثه حمله انتحاری بوده و اطلاعات اولیه نشان می‌دهد در این حمله تروریستی دست کم ۳ نفر کشته و ۲ نفر دیگر زخمی شدند.
این در حالی است که روزنامه Hasht-e Subh گفت که بیش از ۲۰ نفر در این انفجار که روز چهارشنبه در نزدیکی ساختمان وزارت خارجه افغانستان در مرکز کابل روی داد، کشته شدند.
ناصر ‏کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان نیز این اقدام تروریستی در مقابل ساختمان وزارت امور خارجه افغانستان را به شدت محکوم کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن تسلیت و ابراز همدردی با خانواده‌های جانباختگان، از خداوند برای مجروحین این واقعه تروریستی شفای عاجل مسئلت کرد. امیدوارم از خبر داعش مسئولیت انفجار انتحاری در کابل را برعهده گرفت راضی بوده باشید.

داعش مسئولیت انفجار انتحاری در کابل را برعهده گرفت  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۱۲ ۰۲:۳۷:۴۸