داروی جدید مالاریا در پیشگیری از عفونت موفق است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر داروی جدید مالاریا در پیشگیری از عفونت موفق است به گزارش خبرنگار سایت احکام به نقل از مدیسن نت، این داروی آزمایشی به جای اینکه سیستم ایمنی را ملزم به ساخت آنتی بادی‌های کافی کند، مقدار زیادی آنتی بادی‌های آزمایشگاهی را در بدن کسانی قرار می‌دهد که آن را دریافت می‌کنند. نسخه تزریقی این دارو اکنون در نوزادان، کودکان و بزرگسالان در حال آزمایش اولیه است.
واکسن جدید مالاریا برای کودکان که توسط سازمان جهانی بهداشت تجویز می‌شود، تنها حدود ۳۰ درصد مؤثر است و به چهار دوز نیاز دارد.
دکتر «کاسوم کاینتائو»، نویسنده این مطالعه از دانشگاه باماکو مالی، گفت: «واکسن موجود به اندازه کافی از افراد محافظت نمی‌کند.»
این آنتی بادی توسط محققان مؤسسه ملی بهداشت ایالات متحده ساخته شده است، اما این تحقیق در آفریقا انجام می‌شود، جایی که مالاریا توسط پشه‌ها منتشر شده، ۲۴۱ میلیون نفر را مبتلا کرده و در سال ۲۰۲۰ باعث مرگ ۶۲۰,۰۰۰ نفر شده است. بیشترین آسیب‌ها در کودکان زیر ۵ سال رخ می‌دهد.
در این مطالعه، ۳۳۰ بزرگسال در مالی در دو گروه دریافت دوز آنتی‌بادی یا دارونما دسته‌بندی شدند.
محققان هر دو هفته یکبار به مدت ۲۴ هفته همه شرکت کنندگان را از نظر مالاریا آزمایش کردند و همه بیماران را درمان کردند.
آنها ۲۰ مورد عفونت مالاریا را در شرکت کنندگانی که دوز آنتی بادی بالاتری دریافت کردند، پیدا کردند. در مقابل، ۳۹ نفر که دوز کمتری دریافت کرده بودند آلوده شدند و ۸۶ نفر که دارونما دریافت کردند به مالاریا مبتلا شدند.
نتایج نشان داد که دوز بالاتر ۸۸ درصد در مقایسه با دارونما و دوز پایین‌تر حدود ۷۵ درصد مؤثر است، که هر دو میزان محافظت بسیار بالاتری نسبت به واکسن جدید ارائه می‌دهند.
مالاریا ناشی از انتشار یک انگل از طریق نیش پشه‌های آلوده است. داروی جدید چرخه زندگی انگل را می شکند و زمانی که نابالغ است و هنوز وارد کبد نشده است به آن ضربه می‌زند.
در کشورهایی که مالاریا بیداد می‌کند، مردم حدود دو بار در روز در فصول خاصی توسط پشه‌های آلوده گزیده می‌شوند. امیدوارم از خبر داروی جدید مالاریا در پیشگیری از عفونت موفق است راضی بوده باشید.

داروی جدید مالاریا در پیشگیری از عفونت موفق است  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۰۶ ۰۲:۳۷:۱۸