حمایت آلمان از اجرای حکم احتمالی دیوان لاهه علیه
نتانیاهو

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حمایت آلمان از اجرای حکم احتمالی دیوان لاهه علیه
نتانیاهو
به گزارش سوالات شرعی و احکام، پس از گذشت دو روز از درخواست حکم بازداشت نخست وزیر رژیم صهیونیستی از سوی دادستان دیوان لاهه، آلمان اعلام کرد که در صورت تأیید درخواست دادستان به قانون پایبند است و حکم این دادگاه را اجرا خواهد کرد.
برلین اعلام کرد در صورت صدور قرار بازداشت دیوان کیفری بین‌المللی علیه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، آلمان نیز از این حکم پیروی خواهد کرد و از تصمیم این دادگاه حمایت می‌کند.
شبکه خبری الجزیره چهارشنبه شب اعلام کرد که استفان هبستریت، سخنگوی دولت آلمان امروز چهارشنبه از پایبندی کشورش به اجرای تصمیمات دادگاه کیفری بین المللی خبر داد.
به گزارش این رسانه عربی، رسانه‌های خبری آلمان اعلام پاینبدی دولت آلمان به صدور حکم احتمالی دیوان لاهه ضد سران تل آویو را اینگونه تفسیر کردند که در صورت صدور حکم بازداشت سران تل آویو، برلین «نتانیاهو» را در خاک خود بازداشت خواهد کرد.
استفان هیبشتایت، سخنگوی حکومت فدرال آلمان روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا آلمان حکم دادگاه بین‌المللی کیفری را اجرا خواهد کرد، گفت: «بدون شک، ما تابع قانون هستیم.»
او افزود: «آلمان اصولاً حامی دادگاه بین‌المللی کیفری است و بر این موضع خود باقی خواهد ماند.»
این اظهارات درحالی صورت می‌گیرد که تل آویو امروز از متحدان غربی‌اش خواست که در برابر تصمیم دادگاه لاهه بیایستند. اما، سخنگوی حکومت آلمان در این کنفرانس خبری از پاسخ صریح به درخواست این رژیم خودداری کرد.
گفتنی است که پیشتر کریم‌خان، دادستان ارشد دادگاه بین‌المللی کیفری، نخست‌وزیر و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی را متهم به ارتکاب نسل کشی در نوار غزه و استفاده از گرسنگی به عنوان سلاح جنگی علیه غیرنظامیان در غزه کرده است. امیدوارم از خبر حمایت آلمان از اجرای حکم احتمالی دیوان لاهه علیه
نتانیاهو
راضی بوده باشید.

حمایت آلمان از اجرای حکم احتمالی دیوان لاهه علیه
نتانیاهو  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۵-۲۳ ۰۲:۴۳:۴۳