جشنواره ملی خوشنویسی با عنوان «مشق مادر» در خرم‌آباد برگزار
شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر جشنواره ملی خوشنویسی با عنوان «مشق مادر» در خرم‌آباد برگزار
شد
به گزارش خبرنگار سایت احکام، امروز جمعه به مناسبت میلاد حضرت فاطمه (س) جشنواره ملی خوشنویسی با عنوان «مشق مادر» در مرکز لرستان برگزار شد.
سامان سپهوند مدیرکل حوزه هنری لرستان در رابطه با برگزاری این جشنواره در استان، اظهار داشت: حوزه هنری‌انقلاب اسلامی لرستان همزمان با مراکز حوزه هنری استان‌ها به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) نخستین جشنواره بداهه نویسی خوشنویسی ویژه بانوان با عنوان «مشق مادر» را برگزار کرد.
وی با بیان اینکه اولین جشنواره ملی بداهه نویسی بانوان خوشنویس ایران با کتابت اسامی و القاب حضرت فاطمه زهرا (س)؛ آیات و اشعار با موضوع مقام مادر و زن در رشته‌های نستعلیق و شکسته نستعلیق برگزار شده است، افزود: این جشنواره با همکاری معاونت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خرم آباد برگزار شده است.
مدیرکل حوزه هنری لرستان در ادامه با اشاره به شرکت بانوان ۳۱ استان در این جشنواره خوشنویسی، تصریح کرد: پس از جمع آوری و داوری آثار در دبیرخانه جشنواره، از آثار برگزیده تقدیر می‌شود.
سپهوند با اشاره به بداهه نویسی و مرثیه نویسی القاب حضرت فاطمه (س) و آیات و اشعار با موضوع مقام زن و مادر در این جشنواره، تصریح کرد: طبق قوانین تعیین شده از سوی دبیرخانه اولین جشنواره بداهه نویسی خوشنویسی ویژه بانوان «مشق مادر» فقط آثاری در بخش داوری جشنواره شرکت داده می‌شوند که در زمان برگزاری رویداد به صورت حضوری تولید شده و برچسب مشخصات هنرمند؛ پشت اثر الصاق شده باشد.
وی با تاکید بر اینکه آثار تولیدی پس از جمع آوری توسط حوزه هنری استان سایت احکام و موم شده و بلافاصله برای داوری به دبیرخانه جشنواره ارسال می‌شود، افزود: داوری و انتخاب برگزیدگان یکم بهمن ماه و آئین اختتامیه و معرفی برگزیدگان ششم بهمن ۱۴۰۱ خواهد بود. امیدوارم از خبر جشنواره ملی خوشنویسی با عنوان «مشق مادر» در خرم‌آباد برگزار
شد
راضی بوده باشید.

جشنواره ملی خوشنویسی با عنوان «مشق مادر» در خرم‌آباد برگزار
شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۱۴ ۰۲:۴۳:۱۲