جزئیات بارش‌ها در لرستان طی امسال

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر جزئیات بارش‌ها در لرستان طی امسال بهروز مرادپور در گفت و گو با خبرنگار سایت احکام با اشاره به بارش‌های زراعی لرستان که از ابتدای سایت احکام ماه تا پایان شهریورماه محاسبه می‌شود، اظهار داشت: از ابتدای سایت احکام ماه تا امروز بارش‌های نسبتاً خوبی را در سطح داشته‌ایم.
کاهش بارش‌ها در خرم‌آباد
وی میزان این بارش‌ها را در خرم آباد ۱۱۸ میلی متر اعلام کرد و گفت: این میزان بارش طی امسال، نسبت به سال گذشته یک درصد کاهش و نسبت به بلند مدت نیز ۲۳ درصد کاهش بارش‌ها را داشته‌ایم.
میزان بارش‌ها در بروجرد ۴۵ درصد نسبت به سال گذشته و نسبت به بلند مدت نیز ۴۵ درصد کاهش یافته است مدیرکل هواشناسی لرستان با بیان اینکه بیشترین بارش‌ها در استان در این مدت مربوط به شهرستان دورود با ۱۷۶ میلی متر بوده است، افزود: میزان بارش‌ها در سلسله ۳۵ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته و نسبت به بلند مدت نیز ۴۵ درصد کاهش یافته است.
مرادپور، تصریح کرد: همچنین میزان بارش‌ها در بروجرد ۴۵ درصد نسبت به سال گذشته و نسبت به بلند مدت نیز ۴۵ درصد کاهش یافته است.
افزایش بارش‌ها در کوهدشت، پلدختر و رومشکان
وی با بیان اینکه میزان بارش‌ها در کوهدشت طی امسال نسبت به سال گذشته ۳۴ درصد افزایش یافته، اما نسبت به بلند مدت ۱۷ درصد کاهش یافته است، تصریح کرد: میزان بارش‌ها در الیگودرز طی امسال نسبت به سال گذشته چهار درصد کاهش یافته اما نسبت به بلند مدت هشت درصد افزایش یافته است.
میزان بارش‌ها در شهرستان دلفان طی امسال نسبت به سال گذشته ۲۸ درصد کاهش یافته است مدیرکل هواشناسی لرستان، ادامه داد: میزان بارش‌ها در شهرستان پلدختر طی امسال نسبت به سال گذشته ۲۹ درصد افزایش یافته و نسبت به بلند مدت پنج درصد کاهش یافته است.
مرادپور با اشاره به اینکه میزان بارش‌ها در شهرستان دلفان طی امسال نسبت به سال گذشته ۲۸ درصد کاهش یافته و نسبت به بلند مدت نیز ۴۶ درصد کاهش یافته است، گفت: میزان بارش‌ها در شهرستان ازنا طی امسال نسبت به سال گذشته تغییری نکرده و همان ۱۲۵ میلی متر بوده و نسبت به بلند مدت نیز ۱۰ درصد کاهش یافته است.
وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه میزان بارش‌ها در شهرستان رومشکان طی امسال نسبت به سال گذشته ۳۴ درصد افزایش و نسبت به بلند مدت ۱۱ درصد کاهش یافته است، عنوان کرد: میزان بارش‌ها در شهرستان چگنی طی امسال نسبت به سال گذشته هفت درصد کاهش و نسبت به بلند مدت نیز ۳۲ درصد کاهش یافته است.
ثبت ۳۳۶ میلی متر بارندگی در «شول‌آباد»
مدیرکل هواشناسی لرستان، بیان داشت: میزان بارش‌ها در «شول آباد» طی امسال ۳۳۶ میلی متر بوده است، میزان بارش‌ها در سپیددشت ۲۲۰ میلی متر بوده است، میزان بارش‌ها در «ریمله» ۱۳۴ میلی متر، «سیلاخور» ۱۳۶ میلی متر و «ایمان آباد» ۱۳۵ میلی متر بوده است.
میزان بارش‌ها در «سیلاخور» طی امسال نسبت به سال گذشته ۲۳ درصد کاهش یافته است مرادپور، ادامه داد: میزان بارش‌ها در «ایمان آباد» طی امسال نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته، اما نسبت به بلند مدت ۱۶ درصد کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه میزان بارش‌ها در «سیلاخور» طی امسال نسبت به سال گذشته ۲۳ درصد کاهش یافته و نسبت به بلند مدت نیز ۱۷ درصد کاهش یافته است، تصریح کرد: میزان بارش‌ها در سپیددشت طی امسال نسبت به سال گذشته ۱۲ درصد افزایش و نسبت به بلند مدت ۹ درصد کاهش یافته است.
مدیرکل هواشناسی لرستان، افزود: میزان بارش‌ها طی امسال در «شول آباد» ۶۷ درصد نسبت به سال گذشته افزایش و نسبت به بلند مدت نیز ۲۰ درصد افزایش یافته است.
مرادپور، یادآور شد: منظور از بارش‌های بلند مدت، بارش‌های در بازه زمانی ۱۰ تا ۱۵ سال است. امیدوارم از خبر جزئیات بارش‌ها در لرستان طی امسال راضی بوده باشید.

جزئیات بارش‌ها در لرستان طی امسال  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۱۷ ۰۲:۳۷:۱۵