تکمیل ایستگاه‌های پمپاژ آب مطالبه مردم پلدختر است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تکمیل ایستگاه‌های پمپاژ آب مطالبه مردم پلدختر است به گزارش خبرنگار سایت احکام، فرهاد زیویار شامگاه جمعه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: استان لرستان در برخی حوزه‌ها و محصولات کشاورزی و دامداری در کشور دارای رتبه است و بعد از استان‌های ساحلی در حوزه شیلات مقام اول را در تولید ماهیان سردابی دارد.
وی، گفت: انجیرسیاه منطقه «زیودار» و «بن لار» پلدختر از نظر کیفیت محصول با هیچ جای کشور قابل قیاس نیست و استان قابلیت‌ها و ظرفیت‌های زیادی در حوزه کشاورزی دارد.
استاندار لرستان، افزود: با این وجود اما نیاز به توجه مسئولان برای استفاده از این توانمندی‌ها وجود دارد و بیم آن می‌رود با وجود یک سری کمبودها در آینده مشکلاتی ایجاد شود که قابل جبران نباشد.
زیویار، یادآور شد: با وجود بیش از ۱۰ میلیارد مترمکعب روان آب در لرستان اما به علت عدم توجه به حوزه سدسازی حتی یک دهم درصد از این آب‌ها ذخیره نمی‌شود که این مطالبه به حق مردم در سفر رئیس جمهور به استان مورد توجه قرار گرفت و جزو مصوبات سال گذشته شد.
وی، افزود: بنابر این در پی این مصوبه احداث یکی از سدهای بزرگ استان با ذخیره آب ۵۰ هزار هکتار از زمین‌های شهرهای کوهدشت، چگنی، بالادست منطقه و حتی پلدختر با تأمین سهم محیط زیست مورد توجه رئیس جمهور قرارگرفت.
استاندار لرستان، گفت: تصویب این مصوبه که اعتبار آن نیز اختصاص داده شده ملزم اقدام‌های بعدی در دولت سیزدهم است اما پیشرفت این طرح کند است که امید می‌رود در راستای تحول اساسی و رفع دغدغه مردم مورد توجه مسئولان قرارگیرد.
زیویار، افزود: سال گذشته به علت خشکسالی و عدم رعایت الگوی کشت در بالا دست محصولات کشاورزی در جنوب استان و شهرستان پلدختر مورد آسیب قرار گرفت که چنانچه اقدام اساسی صورت نمی‌گرفت منجر به خسارات جبران ناپذیری می‌شد.
وی، یادآور شد: استان لرستان در حوزه کشاورزی ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد که مستلزم توجه و حمایت است و کمبود آب به عنوان مهم‌ترین نیاز این بخش گرچه مربوط به وزارت نیرو است اما پیامدهای آن متوجه دیگر حوزه‌ها نیز می‌شود.
استاندار لرستان، افزود: اراضی شیبدار لرستان برای کاشت نیاز به توجه ویژه مسئولان دارد و این امر می‌تواند از برخی مسائل مانند حاشیه نشینی، مهاجرت و آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کند و اگر در این امر تسریع نشود ممکن است خسارت جبران ناپذیری داشته باشد.
زیویار، گفت: اجرای طرح‌ها آبخیزداری در لرستان می‌تواند در پیشگیری از سیلاب‌ها مفید واقع شود که نیازمند حمایت و توجه مسؤلان حوزه کشاورزی است.
وی، افزود: تکمیل ایستگاه پمپاژ کشاورزی در پلدختر سال‌ها است مطالبه مردم منطقه است تا بتواند مورد استفاده قرارگیرد و تنها نیازمند اختصاص اعتبار لازم است و همچنین سیل زدگان این شهرستان در بخش دامداری و کشاورزی همچنان انتظار پشتیبانی و حمایت دارند.
استاندار لرستان، یادآورشد: سفر وزیر جهادکشاورزی به شهرستان پلدختر به طورقطع در راستای رونق کشاورزی و دامپروری لرستان گامی مثبت و تأثیرگذار است. امیدوارم از خبر تکمیل ایستگاه‌های پمپاژ آب مطالبه مردم پلدختر است راضی بوده باشید.

تکمیل ایستگاه‌های پمپاژ آب مطالبه مردم پلدختر است  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۲۱ ۰۲:۳۷:۳۹