تلاش جمهوری‌خواهان آمریکا برای استیضاح بایدن!

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تلاش جمهوری‌خواهان آمریکا برای استیضاح بایدن! به گزارش سوالات شرعی و احکام، پس از افشای اسنادی محرمانه از دفتر تحقیقات فدرال آمریکا درباره مشارکت رئیس جمهور آمریکا با همدستی فرزندش (هانتر بایدن) در دریافت رشوه هنگفت میلیون‌ها دلاری از یک شرکت اوکراینی، نمایندگان جمهوری‌خواه با صدور فراخوانی خواستار استعفا و کناره‌گیری جو بایدن از قدرت شدند.
روزنامه «فاکس نیوز» وابسته به جمهوری خواهان امروز سه‌شنبه گزارش داد که پیشتر سناتور «چاک گراسلی» سندی از اف بی آی (FBI) را منتشر کرده بود که در آن به نقل از منابعی که از آنها نامی برده نشده است، سیستم فساد مالی شرکت انرژی اوکراینی « Burisma» را با مشارکت جو بایدن تشریح می‌کند.
این سناتور آمریکایی با انتشار این سند محرمانه اعلام کرد که در این سند به صورت مستقیم گفته می‌شود که این شرکت به «هانتر بایدن» پسر رئیس جمهور سمتی را در هیأت مدیره پیشنهاد کرده تا «وی از طریق پدرش از ما در برابر هرگونه مشکلی دفاع نماید».
این سند به جزئیات چگونگی همکاری جو بایدن با فرزندش در تحت فشار قرار دادن «نیکلای زلاچفسکی » مدیر اجرایی شرکت اوکراینی « Burisma» برای پرداخت میلیون‌ها دلار در مقابل صیانت آن دو از وی در برابر صدور تحت تعقیب دادستان اوکراینی علیه مدیر اجرایی این شرکت و اخراج این دادستان می‌پردازد.
سناتور گراسلی اعلام کرد قصدم از افشای این سند این بود که مردم آمریکا به طور مستقیم و بدون واسطه‌ای از سیاستمداران از ماجرای رشوه بین‌المللی رئیس جمهور آگاه شوند.در همین ارتباط، «لورین بویبرت» از نمایندگان جمهوری خواه در ارتباط با این سند محرمانه فساد گفت: این بزرگ‌ترین فساد مالی خاندان حاکم در کاخ سفید در طول سال‌ها حکمرانی در ریاست جمهوری است و بایستی عزل شوند.
لورین بویبرت افزود: عمق فساد را کاملاً درک می‌کنم و بایستی بایدن از منصبش اخراج شود و باید عزل شود.در همین ارتباط، کوین مک کارتی رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که تحقیقات در مورد مشارکت احتمالی جو بایدن رئیس جمهور این کشور و پسرش هانتر بایدن در فساد مالی، لزوم طرح استیضاح رئیس جمهور را دیکته می‌نماید.
وی در جریان گفتگو با خبرنگاران تاکید کرد: لازم است تا از واقعیت مطلع شد، تنها راهی که کنگره می‌تواند آن‌را انجام دهد – آغاز روند استیضاح است که به جمهوری خواهان و دموکرات‌ها امکان دسترسی به تمامی اطلاعات را خواهد داد.
این در حالیست که بایدن و اعضای دولت وی به دفعات هر گونه مشارکت خود رئیس جمهور کنونی و اعضای خانواده‌اش در فساد مالی، رد کرده‌اند.
گفتنی است روز چهارشنبه، «جوزف زیگلر» بازرس افشاگر بازرس جنایی سرویس درآمد داخلی ایالات متحده (IRS) به کنگره اطلاع داد که هانتر پسر بایدن و همکاران تجاری او ۱۷ میلیون دلار از منابع خارجی دریافت کرده‌اند که ۷.۳ میلیون دلار از شرکت بوریسما است. امیدوارم از خبر تلاش جمهوری‌خواهان آمریکا برای استیضاح بایدن! راضی بوده باشید.

تلاش جمهوری‌خواهان آمریکا برای استیضاح بایدن!  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۲۶ ۰۲:۳۸:۳۱