تقویت نیروی هوایی روسیه با جنگنده های نسل پنجم
سوخو-۵۷

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تقویت نیروی هوایی روسیه با جنگنده های نسل پنجم
سوخو-۵۷
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، همزمان با جنگ اوکراین، کارخانه «کومسومولسک» روز چهارشنبه از تحویل جنگنده‌های نسل پنجم که طبق برنامه قرار بود در سال ۲۰۲۲ انجام شود، به نیروی هوایی روسیه خبر داد.
بر اساس این گزارش، این کارخانه همچنین افزود که قرار است طی سال‌های آینده نیز روند تحویل این جنگنده‌ها ادامه داشته باشد.
مدیر این کارخانه گفت: کارخانه هواپیماسازی در منطقه کومسومولسک برنامه خود درباره تولید هواپیماهای نسل پنجم را تکمیل کرد.
وی با بیان اینکه این برنامه متضمن تحویل مرحله جدید طی سال آینده است، افزود: هواپیماهایی که قرار است سال آینده تحویل شوند در دست تولید قرار گرفته‌اند.
او ادامه داد: تحویل جنگنده‌های سوخو ۵۷ در سال ۲۰۲۲ آغاز شده و قرار است تا پایان سال ۲۰۲۴ تعداد ۲۲ جنگنده دیگر نیز تحویل نیروی هوایی روسیه شود و این رقم در سال ۲۰۲۸ به ۷۶ جنگنده افزایش پیدا خواهد کرد.
این در حالی است که سرگی شویگو وزیر دفاع روسیه پیش از این اعلام کرده بود که این کشور امسال آزمایش موشک‌های ویژه جنگنده‌های پیشرفته سوخو- ۵۷ را به پایان می‌رساند.
«سرگئی شویگو» گفت: آزمایش موشک‌های هوا به هوای کوتاه و میان برد مورد استفاده جت‌های جنگنده نسل پنجم سوخ و-۵۷، که قابلیت سرنگونی اهداف کوچک رادارگریز را دارند، در سال ۲۰۲۲ به اتمام خواهد رسید.
وزیر دفاع روسیه در ادامه افزود: قصد داریم امسال آزمایش‌های این موشک‌ها را تکمیل کنیم و اولین دسته‌های تولیدی آنها را بکار بگیریم.
آنگونه که این مقام دفاعی روسیه گفت موشک‌های هوا به هوای جدید، جنگنده‌های نسل پنجم را قادر می‌سازند تا اهداف هوایی کوچک، برغم مجهز بودن به فناوری رادارگریزی را هدف قرار داده و نابود کنند.
موشک‌هایی که وزیر دفاع روسیه از آنها سخن گفت به منظور تجهیز سیستم جنگنده‌های مدرن سوخ و-۵۷ طراحی شده‌اند. امیدوارم از خبر تقویت نیروی هوایی روسیه با جنگنده های نسل پنجم
سوخو-۵۷
راضی بوده باشید.

تقویت نیروی هوایی روسیه با جنگنده های نسل پنجم
سوخو-۵۷  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۲۹ ۰۲:۳۷:۵۷