تقویت ناوگان مکانیزاسیون برای کیفی بخشی محصولات کشاورزی
گیلان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تقویت ناوگان مکانیزاسیون برای کیفی بخشی محصولات کشاورزی
گیلان
صالح محمدی در حاشیه برپایی نمایشگاه ادوات و تجهیزات کشاورزی در رشت در گفت و گو با خبرنگار سایت احکام اظهار کرد: گیلان میزبان شش استان در حوزه ستاد برداشت مکانیزه برنج کشور بود و در این ستاد بایدها و نبایدهای این حوزه مورد واکاوی قرار گرفت.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه کشت برنج محور کشاورزی این است، گفت: تقویت مکانیزاسیون کاشت و برداشت محصولات کشاورزی به ویژه برنج در گیلان از ضروریات است.
محمدی با اشاره به شرایط اقلیمی موجود در دنیا و کشور اضافه کرد: ناوگان مکانیزاسیون برای بهبود وضعیت تولیدی و کیفی بخشی محصولات کشاورزی گیلان تقویت می‌شود.
وی با تاکید بر لزوم برپایی نمایشگاه‌های مختلف در حوزه صنعت کشاورزی افزود: شناسایی و معرفی فعالین عرصه تولید تجهیزات مدرن کشاورزی به ویژه دانش بنیان‌ها در دستور کار قرار دارد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از برپایی ۴۵ غرفه در نمایشگاه ادوات و تجهیزات کشاورزی در رشت خبر داد و اضافه کرد: تولیدگران و فعالین عرصه مکانیزاسیون و تجهیزات کشاورزی از ۹ استان کشور در این نمایشگاه حضور دارند.
محمدی با اشاره به رشد قابل توجه در بخش نشاء مکانیزه در گیلان بیان کرد: در سال زراعی جاری نشاء بیش از ۲۰۱ هزار هکتار اراضی شالیزاری گیلان به صورت مکانیزه انجام شد.
به گفته وی، هدفگذاری گیلان برای ۲۱۰ هزار هکتار برداشت مکانیزه برای سال جاری صورت گرفته است. امیدوارم از خبر تقویت ناوگان مکانیزاسیون برای کیفی بخشی محصولات کشاورزی
گیلان
راضی بوده باشید.

تقویت ناوگان مکانیزاسیون برای کیفی بخشی محصولات کشاورزی
گیلان  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۷-۱۰ ۰۲:۴۱:۲۱