تغییر نام آبله میمون به MPox

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تغییر نام آبله میمون به MPox به گزارش خبرنگار سایت احکام به نقل از مدیسن نت، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که هر دو نام «آبله میمون» و «ام پاکس» به طورهمزمان به مدت یک سال استفاده خواهند شد و در نهایت نام آبله میمون به تدریج حذف خواهد شد.
این ویروس از سال ۱۹۵۸، زمانی که برای اولین بار در دانمارک در میمون‌های تحقیقاتی مشاهده شد، آبله میمون نامیده می‌شود، اگرچه تصور نمی‌شود که آنها منشأ حیوانی بیماری باشند.
از زمان شیوع این بیماری متخصصان بیماری‌های عفونی خواستار تغییر نام این بیماری بودند چراکه منشأ آن در واقع میمون‌ها نیستند و از آنها به انسان منتقل نمی‌شود.
آبله میمون از اوایل امسال در سراسر جهان گسترش یافت، درحالیکه قبلاً شیوع گسترده‌ای فراتر از آفریقای مرکزی و غربی نداشته است.
بیش از ۸۰۰۰۰ نفر در جاهایی به این بیماری مبتلا شده اند که قبلاً وجود نداشته است.
مقامات بهداشتی می‌گویند در حالی که این بیماری در کشورهای توسعه یافته به دلیل مداخلات و واکسیناسیون تا حد زیادی تحت کنترل است، اما ممکن است حذف آن در ایالات متحده غیرممکن باشد.
به گزارش آسوشیتدپرس، در آفریقا، این بیماری معمولاً از طریق تماس با سنجاب‌ها و جوندگان آلوده گسترش می‌یابد و تقریباً هیچ واکسنی در دسترس نیست. امیدوارم از خبر تغییر نام آبله میمون به MPox راضی بوده باشید.

تغییر نام آبله میمون به MPox  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۰۱ ۰۲:۳۸:۱۴