تعالی زن مسلمان در گرو الگوگیری از زندگی فاطمی است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تعالی زن مسلمان در گرو الگوگیری از زندگی فاطمی است به گزارش خبرنگار سایت احکام، پروانه رضاقلیزاده شامگاه یکشنبه در نشست فرهنگی بانوان عضو کتابخانه مرکزی اردبیل با هدف پاسداشت مقام مادر و روز زن اظهار کرد: تعالی و کرامت زنان مسلمان تنها با تمسک به سیره زندگی فاطمه زهرا (س) محقق می‌شود.
وی با تبریک این روز فرخنده ابعاد شخصیتی فاطمه زهرا (س) به عنوان بانوی نمونه و الگوی زنان مسلمان را یادآور شد و بیان کرد: سعه صدر، روحیه استقامت در مبارزه، دوراندیشی در مسائل اجتماعی، وفاداری و محبت در روابط خانوادگی از جمله ویژگی‌ها و صفات بارز حضرت زهرا (س) است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل تعالی زنان مسلمان را در گرو تاسی از سیره زندگانی آن بانوی نمونه جهان اسلام دانست و گفت: فاطمه زهرا (س) به عنوان الگوی نمونه باید به زنان و مادران معرفی شود چرا که پیروی زنان جامعه از فضائل اخلاقی فاطمه زهرا (س) سبب تعالی و رسیدن به کمال انسانی خواهد شد.
رضاقلیزاده تصریح کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) کامل‌ترین و برترین الگو و اسوه برای زنان مسلمان جهان است که امروز نیاز است همه امت اسلامی به ویژه زنان ما بیش از پیش در همه امور از زهد، تقوا و عبادت گرفته تا همسرداری، ولایت پذیری و ایثارگری از این بانوی بزرگوار درس بگیرند.
وی گفت: هر چند زنان زیادی از حیث فضائل اخلاقی وانسانی و نقش آفرینی در جهان بشریت در طول تاریخ خوش درخشیدند اما هیچ زنی به پای حضرت زهرای مرضیه (س) نرسیده چرا که ایشان با عمر کوتاه خود، آثار و برکات زیادی را برای همه زمان‌ها به یادگار گذاشت. امیدوارم از خبر تعالی زن مسلمان در گرو الگوگیری از زندگی فاطمی است راضی بوده باشید.

تعالی زن مسلمان در گرو الگوگیری از زندگی فاطمی است  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۱۶ ۰۲:۴۵:۲۷