تظاهرات معترضان در فرانسه به درگیری با پلیس منجر شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تظاهرات معترضان در فرانسه به درگیری با پلیس منجر شد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، منابع خبری از درگیری خشونت آمیز پلیس فرانسه با تظاهرکنندگان معترض به اصلاح قانون بازنشستگی در این کشور خبر دادند.
در همین راستا، تظاهرکنندگان اقدام به آتش زدن سطل های زباله، تخریب چراغ های راهنمایی و دستگاه های خوپرداز کردند.
تظاهرکنندگان همچنین با شکستن شیشه های چند بانک و دستگاه های خودپرداز و چراغ های راهنمایی، به سمت عناصر پلیس مواد محترقه و کوکتل مولوتف پرتاب کردند.
تظاهرکنندگان شعارهای «مرگ بر سرمایه داری» و «ماکرون تا پایان خواهیم جنگید» سر دادند.
حزب چپ گرای «فرانسه تسلیم ناپذیر» به ریاست جان لو میلانشون و انجمن ها جوانان و مخالفان سرمایه داری روز شنبه در پاریس علیه اصلاح قانون بازنشستگی توسط دولت امانوئل ماکرون تظاهرات کردند.
تظاهرات کنندگان ساعت ۱۴ به وقت پاریس از میدان باستل به سمت میدان مردم به راه افتادند و پلاکاردهایی را در دست داشتند.
تظاهرکنندگان پلاکاردهایی با شعارهای «ماکرون مشغول کار-بازنشستگان در قبرستان»، «جوانان می گویند نه»، «کار شبانه بعد از سن ۶۰ سالگی برای سلامتی مفید است» با خود حمل می کردند. تظاهرکنندگان همچنین تصاویری از کاریکاتور امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه را در دست داشتند.
برگزارکنندگان این تظاهرات از مشارکت نزدیک به ۱۵۰ هزار نفر در اعتراضات پاریس خبر دادند.
ده ها هزار نفر از جمله نمایندگان جنبش جلیقه زردها در این تظاهرات شرکت داشتند و شعار «بازنشستگی در ۶۰ سالگی! ماکرون اصلاحات تو را نمی خواهیم سردادند. امیدوارم از خبر تظاهرات معترضان در فرانسه به درگیری با پلیس منجر شد راضی بوده باشید.

تظاهرات معترضان در فرانسه به درگیری با پلیس منجر شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۲۲ ۰۲:۳۸:۳۵