تظاهرات علیه نتانیاهو در سرزمین های اشغالی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تظاهرات علیه نتانیاهو در سرزمین های اشغالی به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از معا، رسانه‌های عبری شامگاه شنبه از تظاهرات علیه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حیفا خبر دادند.
بر اساس این گزارش، پایگاه عبری «واللا» اعلام کرد که هزاران صهیونیست در شهر حیفا علیه نتانیاهو و کابینه جدید وی که شخصیت‌ها و احزاب تندرو در آن حضور دارند، تظاهرات کردند.
این در حالی است که «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر مکلف رژیم صهیونیستی اواخر روز چهارشنبه گذشته اعلام کرد که موفق به تشکیل کابینه ائتلافی شده است و زمینه را برای بازگشت به قدرت به عنوان رئیس راست‌گراترین کابینه تل آویو فراهم کرده است.
نتانیاهو این خبر را لحظاتی پیش از پایان مهلت تشکیل کابینه در نیمه شب چهارشنبه و در تماس تلفنی با «اسحاق هرتزوگ»، رئیس رژیم صهیونیستی اعلام کرد. همزمان حزب لیکود ویدئویی کوتاه از نتانیاهو را در حال گفتگو با دیگر احزاب و به صورت خندان منتشر کرد.
نتانیاهو گفت: «می‌خواستم به شما اعلام کنم که به لطف حمایت مردمی شگفت‌انگیز که در انتخابات دریافت کردیم، موفق شدم دولتی تشکیل دهم که از همه شهروندان مراقبت کند.»
تشکیل کابینه جدید تل آویو پس از هفته‌ها مذاکره و با دشواری انجام شد، چون بسیاری از متحدان نتانیاهو در کابینه او خواستار سهم بیشتری از قدرت بودند. تاریخ ادای سوگند نتانیاهو هنوز اعلام نشده است.
نتانیاهو حتی در صورت موفقیت در تشکیل کابینه کار دشواری را پیش رو دارد. او ریاست ائتلافی را بر عهده خواهد داشت که تحت سلطه شرکای راست افراطی و ارتدوکس است و شرکای او خواستار تغییرات چشمگیر هستند که این تغییرات می‌تواند بسیاری از اسرائیلی‌ها را ناراضی کند. همچنین کابینه تندرو نتانیاهو خطر درگیری با فلسطینی‌ها را افزایش خواهد داد.
در کابینه نتانیاهو، «ایتامار بن گویر»، که زمانی به اتهام تحریک نژادپرستی و حمایت از یک سازمان تروریستی محکوم شده بود، به عنوان وزیر امنیت منصوب شده است. همچنین معاون او، «بزالل اسموتریچ»، از رهبران شهرک نشینان کرانه باختری معتقد است باید کرانه باختری به دیگر مناطق ضمیمه شود. امیدوارم از خبر تظاهرات علیه نتانیاهو در سرزمین های اشغالی راضی بوده باشید.

تظاهرات علیه نتانیاهو در سرزمین های اشغالی  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۲۵ ۰۲:۳۷:۳۳