تشکیل خانواده مطمئن‌ترین راه سلامت و امنیت جامعه است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تشکیل خانواده مطمئن‌ترین راه سلامت و امنیت جامعه است به گزارش خبرنگار سایت احکام، حجت الاسلام سید اسماعیل حسینی مازندرانی امروز جمعه در همایش و بصیرت افزایی خانواده‌های کارکنان نیروی انتظامی شهرستان الیگودرز به بحران اجتماعی و روانی و آسیب آن به خانواده اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از بحران‌های دنیای کنونی که غرب و شرق را گرفتار کرده است، بحران‌های اجتماعی و روانی است که محصول آن تضعیف و تزلزل نهاد مقدس خانواده است.
تشکیل خانواده مطمئن‌ترین راه سلامت و امنیت جامعه است
وی همچنین تشکیل خانواده را تضمین امنیت جامعه خواند و افزود: تشکیل خانواده، مطمئن‌ترین راه سلامت و امنیت جامعه است، هنگامی که مبانی خانواده مستحکم باشد و جوانان به ازدواج و تشکیل خانواده بپردازند، انحطاط، سرگردانی، طغیان، تجاوز جنسی و ناامنی‌های دیگر در جامعه به طور چشم گیری کاهش می‌یابد.
رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی لرستان در ادامه سخنان خود هر گونه تغییر مثبت و منفی در خانواده، در جامعه بزرگ انسان‌ها نیز تأثیر مستقیم دارد، گفت: ثبات یا بی ثباتی خانواده، مستقیماً بر جامعه تأثیرگذار است، در جوامعی که ارزش‌های خانواده، متزلزل شود، بی شک ارزش‌های اخلاقی عمومی نیز سقوط خواهد کرد و آنچه نوجوان و جوان در عرصه اجتماع از خود بروز می‌دهد، نمایانگر فراگرفته‌های او از فضای خانواده است و فرهنگ خشونت‌های اجتماعی، مربوط به خانواده از هم پاشیده و گسیخته است.
حجت الاسلام حسینی مازندرانی در ادامه، بیان داشت: کاهش ارزش‌های دینی، بی بند و باری های اخلاقی، گسترش اعتیاد، تکلیف گریزی، بینش‌ها و روش‌های زندگی از طریق ماهواره، اینترنت و فضای آلوده مجازی عواملی هستند که نهاد خانواده را دستخوش شعله‌های وحشیانه خویش قرار داده اند و کارکردهای مثبت این نهاد را تضعیف و مخدوش کرده و سلامت و امنیت روانی جامعه را تحت شعاع قرار داده است.
وی در ادامه به ارتباط سلامت جامعه و خانواده اشاره کرد و گفت: از موضوعاتی که در اعصار گوناگون ذهن بشر را به خود مشغول داشته است، مسئله امنیت است، اما ایجاد امنیت در جامعه و فراهم کردن بسترهای مورد نیاز به قانونمند بودن افراد جامعه وابسته است و از آنجا که خانواده، پایه و اساس ساختار اجتماعی محسوب می‌شود سلامت جامعه و خانواده نیز به هم وابسته اند.
جایگاه رفیع سالم زیستن در پرتو اندیشه دینی
رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی لرستان همچنین به اباحی گری بعضی از سلبریتی در جامعه اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین آسیب اباحه‌گری، تزلزل جامعه در برابر احکام شرعی و از بین رفتن تعاملات اجتماعی است که بر اساس ارزش‌های دینی و احکام فقهی، استوار شده اند، تاریخ اباحی‌گری در مذاهب مختلف نشان می‌دهد که سخت‌ترین آسیب‌های اجتماعی در این جوامع به واسطه رشد جریان شریعت‌گریز بوده است که حدود قطعی شرایع را نادیده و یا بر خلاف امیال نفسانی خود دانسته‌اند از این رو اگر جلوی اباحه گری افراد ضعیف النفس و قانون شکن خاصه بعضی از سلبریتی ها گرفته نشود استواری جامعه در مسائل دینی و اجتماعی متزلزل خواهد شد.
حجت الاسلام حسینی مازندرانی تلاش و تشویق به اباحی‌گری توسط بعضی از سلبریتی را خطرناک عنوان کرد و گفت: اباحی‌گری و تشویق به آن توسط بعضی از سلبریتی ها در فضای مجازی، سویه خطرناک تفکری است که بسیار هجومی‌تر از تهاجم فرهنگی است و هدف آن زدودن، عقیده، احکام و اخلاق در جامعه است که اساساً در سایه تساهل و تسامح سلیقه‌ای و شهوانی، موج بی‌قیدی نسبت به اصول و فروع دین در جامعه رواج یا به سمت نهادینه کردن آن پیش می‌رود که تا سرحدّ بی‌مبالاتی به اصل دین کشیده می‌شود.
وی گفت: جایگاه اندیشه سالم زیستن در پرتو اندیشه دینی و حفاظت از آن در جامعه امروز، جایگاهی رفیع است که تمام جوامع سعی بر حفظ و نگهداری آن دارند که این امری شایسته و عقلانی است و باید از این دژ مستحکم که اصلی‌ترین دلیل کمال جامعه است، به معنای واقعی مواظبت کرد.
بنا بر این گزارش، در این مراسم این مراسم از همه خانواده کارکنان انتظامی شهرستان الیگودرز از سوی مرکز فرهنگی خانواده عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی استان لرستان تجلیل به عمل آمد. امیدوارم از خبر تشکیل خانواده مطمئن‌ترین راه سلامت و امنیت جامعه است راضی بوده باشید.

تشکیل خانواده مطمئن‌ترین راه سلامت و امنیت جامعه است  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۲۴ ۰۲:۴۶:۰۷