تردد نزدیک به دو میلیون مسافر از پایانه‌های مرزی آذربایجان
غربی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تردد نزدیک به دو میلیون مسافر از پایانه‌های مرزی آذربایجان
غربی
به گزارش خبرنگار سایت احکام، ایرج دست نشان عصر شنبه در دیدار با استاندار آذربایجان غربی به همراه صنوف حمل و نقل و راهداران استان، افزود: با توجه به افزایش همدلی و تعامل در ادارات استان و افزایش روحیه جهادی در مجموعه حمل و نقل جاده‌ای، میزان آمار در حوزه‌های حمل و نقلی و راهداری به شدت بالا رفته است به طوری که طی ۹ ماهه گذشته از سال جاری نزدیک به ۲ میلیون نفر مسافر از پایانه‌های مرزی استان تردد کرده‌اند.
وی افزود: در حوزه فنی در سال جاری بیش از ۶۰۰ مناقصه در سطح استان برگزار که منجر به عقد بیش از ۲۵۰ قرارداد شده است و در حوزه پایش محورهای مواصلاتی استان نیز ۱۱۴ دستگاه تردد شمار، ۴ سیستم توزین در حال حرکت، ۴۳ دوربین پایش تصویری و ۴۱ دوربین ثبت تخلفات جاده‌ای وظیفه پایش محورهای مواصلاتی را بر عهده دارند و تا پایان سال ۶ دوربین ثبت تخلف دیگر به این تعداد اضافه خواهد شد.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی گفت: رانندگان آذربایجان غربی به عنوان میراٍث پایان ناپذیر جامعه حمل و نقلی هستند که بیش از ۳۴ هزار نفر در بخش‌های مسافری، باری و ترانزیت فعالیت می‌کنند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی با اشاره به ثبت رکورد جدید ساخت راه‌های روستایی در آذربایجان غربی اضافه کرد: امسال بالغ بر ۱۶۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت شده که در مقایسه با سال گذشته ۱۰ کیلومتر بیشتر است.
دست نشان گستره خدمات راهداری را در آذربایجان غربی وسیع دانست و یادآور شد: این خدمات از بهسازی و روکش راه‌های اصلی و فرعی تا ساخت راه‌های روستای، ایمن سازی و روشنایی جاده‌ها، طرح راهداری زمستانی و امداد رسانی ادامه دارد و بخش حمل و نقل جاده‌ای نیز با جابجایی کالا، مسافر، ترددهای مرزی، ترانزیت و هوشمندسازی حمل و نقل جاده‌ای محور مهم و دیگر از فعالیت‌های این اداره کل را شامل می‌شود. امیدوارم از خبر تردد نزدیک به دو میلیون مسافر از پایانه‌های مرزی آذربایجان
غربی
راضی بوده باشید.

تردد نزدیک به دو میلیون مسافر از پایانه‌های مرزی آذربایجان
غربی  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۲۴ ۰۲:۴۰:۴۷