تبریک سرد و هشدارآمیز بایدن به نتانیاهو پس از تشکیل
کابینه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تبریک سرد و هشدارآمیز بایدن به نتانیاهو پس از تشکیل
کابینه
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از رویترز، «جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه گفت که مشتاق همکاری با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر تل آویو و ترویج صلح منطقه‌ای از جمله بین اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها با همکاری کابینه جدید تل آویو است.
پیام بایدن ساعاتی پس از شروع بکار نتانیاهو به عنوان نخست وزیر جدید رژیم صهیونیستی اعلام شد.
بایدن در بیانیه خود هشدار هم داده است و خطاب به کابینه جدید نتانیاهو افزود: «ایالات متحده به حمایت از راه حل دو کشوری و مخالفت با سیاست‌هایی که عملی شدن این راه حل را به خطر می‌اندازد یا با منافع و ارزش‌های متقابل ما در تضاد است، ادامه خواهد داد.»
لحن پیام تبریک بایدن به نتانیاهو سرد و همراه با هشدارهای متعدد است و برهمین اساس رئیس جمهور آمریکا خطاب به نتانیاهو می‌افزاید: «از ابتدا ما با شرکای خود برای ترویج دیدگاه امیدوارانه تر از صلح، از جمله بین اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها، کار کرده‌ایم و هدف ما ادامه این کار مهم با کابینه جدید اسرائیل تحت رهبری نخست وزیر نتانیاهو است.»
نکته مهم آنکه پیام بایدن به نتانیاهو کوتاه عنوان شده و همین پیام کوتاه نشانه واضحی از فضای سرد حاکم بر روابط تل آویو و واشنگتن است که بدلیل روی کارآمدن تندروها در تل آویو سردتر از گذشته نیز خواهد شد.
نتانیاهو روز پنجشنبه پس از یک دوره کوتاه دوری از قدرت و با وجود آشفتگی سیاسی و اختلافات داخلی اما سرانجام توانست از طریق ائتلاف با گروه‌های صهیونیسم افراطی و به شدت تندرو به عنوان نخست وزیر سوگند یاد کرد. تحلیلگران کابینه فعلی نتانیاهو در تل آویو را راست‌گراترین کابینه رژیم صهیونیستی می‌دانند.
با رأی پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) به کابینه «بنیامین نتانیاهو»، وی رسماً نخست وزیر این رژیم شد.
بر اساس اعلام الجزیره، پارلمان رژیم صهیونیستی با ۶۴ رأی موافق از ۱۲۰ عضو کنست برای سومین بار به کابینه نتانیاهو رأی مثبت داد.
به گزارش الجزیره، کابینه نتانیاهو سی و هفتمین کابینه اشغالگران صهیونیست به شمار می‌آید.
این در حالیست که همزمان با نشست سخنرانی وی در کنست، صدها نفر در محوطه بیرونی دست به تجمع علیه وی زده بودند.
وی در نشست پارلمان این رژیم در تشریح برنامه‌های خود با هدف کسب آرا ادعا کرده بود: ما تمام تلاش خود را برای امضای توافقات سازش بیشتر با کشورهای منطقه به کار خواهیم گرفت و با دشمنان اسرائیل که در طول ۲۵ سال گذشته علیه ما جنگ به راه انداخته‌اند، مبارزه خواهیم کرد!
اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس پیشتر نسبت به رویکردها و سیاست‌های دولت تندرو نتانیاهو هشدار داده بود.
وی اعلام کرد که ملت فلسطین توسعه شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی را با تشدید مقاومت پاسخ خواهد داد.
هنیه تصریح کرد که مواضع و رویکردهای سران رژیم صهیونیستی اوضاع را به سمت انفجار پیش خواهد برد.
وی گفت که اولویت ملت فلسطین برای مقابله با اولویت‌های دولت رژیم صهیونیستی، مقاومت و وحدت است.
لازم به ذکر است که بنیامین نتانیاهو رهبر حزب لیکود برنامه‌های دولت جدید رژیم صهیونیستی را اعلام کرد. بر اساس این گزارش، تمرکز اصلی دولت نتانیاهو بر توسعه شهرک‌سازی در کرانه باختری است.
حزب لیکود در بیانیه‌ای تاکید کرد که یهودیان حقی غیرقابل تصرف در سرتاسر اراضی اشغالی دارند. در این بیانیه آمده بود که دولت جدید در راستای توسعه شهرک سازی در سراسر اراضی اشغالی از جمله الجلیل، النقب، جولان و کرانه باختری قدم برمی دارد. امیدوارم از خبر تبریک سرد و هشدارآمیز بایدن به نتانیاهو پس از تشکیل
کابینه
راضی بوده باشید.

تبریک سرد و هشدارآمیز بایدن به نتانیاهو پس از تشکیل
کابینه  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۳۰ ۰۲:۳۹:۱۱