بی توجهی به ضوابط ویژه طراحی شهری در بافت تاریخی
گرگان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بی توجهی به ضوابط ویژه طراحی شهری در بافت تاریخی
گرگان
عیسی سایت احکامی در گفتگو با خبرنگار سایت احکام اظهارکرد: یکی از موضوعاتی که در طرح جامع تفصیلی به آن توجه شده، سطح اشغال، وضعیت پیش آمدگی و موضوعات جانمایی و طراحی ساختمان است که ضوابط و مقررات آن در طرح تفضیلی دیده شده است و شهرداری‌ها موظف هستند از این ضوابط، مقررات و دستورالعمل‌ها تبعیت کنند.
عضو شورای اسلامی شهر گرگان و کارشناس حوزه شهرسازی افزود: علی رغم اینکه در حوزه بافت تاریخی شهر گرگان ضوابط و مقررات ویژه ای در این رابطه وجود دارد و مدل طراحی شهری برای آن دیده شده اما این مسئله رعایت نمی‌شود و در کمیسیون ماده ۱۰۰ هم جریمه ای برای این منظور لحاظ نشده است.
وی گفت: برای طرح‌های توسعه و عمران، چهار سطح وجود دارد که در کشور ما اصولاً فقط دو تیپ از طرح‌های جامع و طرح‌های تفضیلی شهری اعمال می‌شود و متاسفانه جزئیات شهرسازی در سطوح بالاتر تهیه نشده و این وظیفه شهرداری‌ها است که آن را تهیه کنند و به تصویب برسانند.
سایت احکامی افزود: در گذشته طرحی با موضوع نظارت بر نمای ساختمان‌ها و بناها برای برخی میادین مانند میدان وحدت، میدان شهید قندهاری و همچنین ورودی غربی گرگان تهیه شده بود اما این طرح اجرایی نشد. امیدوارم از خبر بی توجهی به ضوابط ویژه طراحی شهری در بافت تاریخی
گرگان
راضی بوده باشید.

بی توجهی به ضوابط ویژه طراحی شهری در بافت تاریخی
گرگان  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۲۶ ۰۲:۳۸:۵۹