بیجار قطب تولید تئاتر کردستان است/ برگزاری همایش ملی مرد
میدان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بیجار قطب تولید تئاتر کردستان است/ برگزاری همایش ملی مرد
میدان
به گزارش خبرنگار سایت احکام، علی اصغر دریایی جمعه شب در بازدید از دبیرخانه سی و چهارمین جشنواره تئاتر استانی در شهر بیجار اظهار داشت: جشنواره تئاتر استانی در شهرستان بیجار اتفاقی بود که با نگاه تمرکززدایی از مرکز استان به شهرستان‌ها در همین راستا تدارک لازم برای این جشنواره در بیجار انجام شد.
وی افزود: جشنواره تئاتر استانی فضایی ایجاد کرده که در آن شور و نشاط برای مردم و بالاخص هنرمندان این عرصه ایجاد شده است و این اتفاق خوبی است.
دریایی اعلام کرد: شهرستان بیجار قطب تولید تئاتر در استان کردستان است و هنرمندان بزرگی از این شهرستان به عرصه‌های ملی و بین‌المللی راه پیدا کرده‌اند.
وی تاکید کرد: استقبال بسیار خوبی در جشنواره تئاتر استانی در شهرستان بیجار انجام شده است و تلاش می‌رود تا این رویداد ادامه پیدا کند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بیجار گفت: برای هر شهرستان سعی می‌شود یک رویداد فرهنگی برگزار شود و به عنوان شناسنامه فرهنگی آن شهرستان تعریف شود تلاش می‌شود تا این مهم در بیجار هم انجام شود.
دریایی به اجرای دو بخش تئاتر صحنه‌ای و خیابانی اشاره کرد و بیان داشت: امسال هم اجرای صحنه‌ای و هم خیابانی در حال اجرا است.
وی عنوان کرد: در بخش صحنه‌ای ۱۲ اثر به دبیرخانه ارسال شد و هشت اثر مورد تأیید قرار گرفت و در بخش خیابانی هم هفت اثر ارسال شد و پس از بازبینی چهار اثر در حال رقابت است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان ادامه داد: تعداد ۱۵۰ هنرمند در این جشنواره حضور دارند و امیدواریم این رویداد موجب یک جنبش تازه و حرکت نو و جدیدی در جریان هنری شهرستان بیجار باشد.
وی از برگزاری دو جشنواره و همایش دیگر نیز در بیجار خبر داد و گفت: تا پایان سال یک همایش ملی مرد میدان با نگاه به غزه در این شهرستان برگزار خواهد شد و هنرمندان اشعار خود را ارسال خواهند کرد.
دریایی اضافه کرد: جشنواره امیر نظام گروسی هم در بیجار برپا خواهد شد تا چهره امیرنظام گروسی به صورت ملی معرفی شود. امیدوارم از خبر بیجار قطب تولید تئاتر کردستان است/ برگزاری همایش ملی مرد
میدان
راضی بوده باشید.

بیجار قطب تولید تئاتر کردستان است/ برگزاری همایش ملی مرد
میدان  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۱۸ ۰۲:۴۱:۳۲