بورکینافاسو خروج نظامیان فرانسه از این کشور را خواستار
شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بورکینافاسو خروج نظامیان فرانسه از این کشور را خواستار
شد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، بورکینافاسو خروج نظامیان فرانسوی از این کشور را خواستار شد.
بر اساس این گزارش، طبق اعلام روز شنبه رادیو تلویزیون بورکینافاسو دولت این کشور خروج نظامیان فرانسوی از بورکینافاسو را خواستار شده است.
تلویزیون رسمی بورکینافاسو (آر تی بی) گزارش داد که دولت این کشور در تاریخ ۱۸ ژانویه جاری توافقنامه نظامی سال ۲۰۱۸ را که اجازه حضور نظامیان فرانسوی در بورکینافاسو را می داد، لغو کرده است.
فرانسه یک ماه زمان دارد تا نظامیان خود را از بورکینافاسو خارج کند.
این در حالی است که اعتراضات و تظاهرات علیه فرانسه در ماه های اخیر در بورکینافاسو تشدید یافته است.
مقامات بورکینافاسو اعلام کرده بودند که حکومت نظامی این کشور در بحبوحه افزایش احساسات ضدفرانسوی در حالی که این کشور غرب آفریقا برای توسعه روابط نزدیک تر با روسیه در حال حرکت است، از فرانسه خواسته است تا سفیر خود را فرابخواند.
«ژان- امانوئل اودرائوگو» (Jean-Emmanuel Ouedraogo) سخنگوی دولت بورکینافاسو به خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کرد که از «لوک هالاد» (Luc Hallade) سفیر فرانسه خواسته شده است تا این کشور را ترک کند.
همچنین ۱۲ آذر ماه بود که دولت نظامی بورکینافاسو با صدور بیانیه‌ ای اعلام کرد که پخش رادیو بین المللی فرانسه (RFI) در این کشور را به حالت تعلیق درآورده است.
دولت نظامی بورکینافاسو دلیل این اقدام خود را پخش گزارش‌ های نادرست و پخش بیانیه گروه‌ های مخالف رئیس جمهور اعلام کرده است. امیدوارم از خبر بورکینافاسو خروج نظامیان فرانسه از این کشور را خواستار
شد
راضی بوده باشید.

بورکینافاسو خروج نظامیان فرانسه از این کشور را خواستار
شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۲۲ ۰۲:۳۶:۴۷