بن سلمان در نشست سران عربی در الجزایر شرکت نمی کند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بن سلمان در نشست سران عربی در الجزایر شرکت نمی کند به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از رویترز، ریاست جمهوری الجزایر در بیانیه‌ای اعلام کرد که «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان سعودی در نشست سران کشورهای عربی که قرار است در اول نوامبر در الجزایر برگزار شود، شرکت نخواهد کرد.
در بیانیه ریاست جمهوری الجزایر آمده است که «شاهزاده محمد در تماس تلفنی با عبدالمجید تبون، رئیس جمهور الجزایر از شرکت نکردن در نشست کشورهای عربی ابراز تأسف کرد.»
اشاره بیشتری به جزئیات عدم شرکت بن سلمان در نشست الجزایر نشده است.
وزارت امور خارجه عربستان سعودی نیز با انتشار بیانیه‌ای گفتگوی تلفنی ولیعهد عربستان با رئیس جمهور الجزایر را تائید کرده، اما اشاره‌ای به عدم حضور بن سلمان در اجلاس الجزایر نکرده است.
قرار است سران کشورهای عربی برای سی و یکمین اجلاس آتی خود که در تاریخ ۱-۲ نوامبر در الجزایر برگزار می‌شود، تشکیل جلسه دهند. از سوی دیگر، عبدالمجید تبون، رئیس جمهوری الجزائر از الهام علی‌اف، رئیس جمهوری آذربایجان برای حضور در نشست سران کشورهای عربی به عنوان مهمان افتخاری دعوت به عمل آورده است. این دعوت در راستای عرف معمول که به موجب آن برخی شرکای خارجی به عنوان مهمان افتخاری دعوت می‌شوند، انجام شده است.
همچنین با نزدیک شدن به نشست سران کشورهای عربی در الجزائر که در ماه نوامبر برگزار خواهد شد، اختلافی بین کشورها درخصوص حضور اسد یا نماینده او در نشست الجزائر به وجود آمده است. در همین رابطه الجزائر و برخی کشورها از جمله امارات و شاید مصر تمایل به حضور سوریه در نشست اتحادیه عرب دارند.
الجزائر می‌گوید علت تمایلش برای حضور اسد یا نماینده او در این نشست در راستای هدف اساسی نشست یعنی توافق و انسجام کشورهای عربی درخصوص بسیاری از چالش‌های منطقه است. «محمود حلمی»، تحلیلگر سیاسی درباره موضع قطر نسبت به بحران سوریه گفت که قطر از ابتدای بحران، موضع واضحی داشت که آن حل دیپلماتیک بحران بود. وی در گفت وگویی با الخلیج آنلاین اظهار داشت که در ابتدای بحران سوریه، مواضع کشورهای عربی تقریباً یکسان و همه علیه نظام سوریه بود اما اخیراً این مواضع تغییر کرده و اختلافی میان مواضع کشورهای عربی درباره سوریه به وجود آمده است.
حلمی افزود که برخی از کشورهای شورای همکاری و عربی به دنبال پایان قطع روابط با نظام سوریه هستند و برخی از آنها روابط خود را با سوریه عادی کرده‌اند اما برخی کشورها نیز اصرار دارند که همچنان قطع روابط باشند و بحران سوریه براساس راه حل سیاسی حل شود. امیدوارم از خبر بن سلمان در نشست سران عربی در الجزایر شرکت نمی کند راضی بوده باشید.

بن سلمان در نشست سران عربی در الجزایر شرکت نمی کند  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۲۳ ۰۲:۴۶:۳۹