برگزاری کارگاه‌های آموزشی مشاورین املاک جهت صدور پروانه
تخصصی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر برگزاری کارگاه‌های آموزشی مشاورین املاک جهت صدور پروانه
تخصصی
به گزارش سوالات شرعی و احکام، سید هادی مصطفوی عنوان کرد: از سال ۱۴۰۱ مطابق دستورالعمل صادره از قوه قضائیه و با هدف کاهش دعاوی و پرونده‌های ورودی به محاکم، صدور پروانه تخصصی مشاورین املاک و خودرو و تمدید آن‌ها منوط به گذراندن دوره‌های آموزشی مذکور، برای متقاضیان صدور مجوز اولیه و تمدید آن، اجباری گردیده است.
مصطفوی با بیان اینکه فعالیت در این حوزه دارای آثار و تبعات حقوقی و اجتماعی فراوانی است، افزود: ضرورت دارد که فعالین محترم در این حوزه ضمن کسب مهارت‌های حقوقی دخیل در تنظیم قرارداد، نسبت به راهنمایی مراجعین اقدام نمایند. که بدین منظور در دوره‌های مذکور بحث توانمندسازی، ساماندهی و آموزش حقوقی مشاوران املاک و خودرو هدف‌گذاری گردیده است.
وی تأکید کرد: به منظور سنجش میزان اثربخشی دوره‌های آموزشی برگزار شده، از بنگاه‌های معاملات املاک و خودرو به صورت مستمر بازدید میدانی به عمل آمده و اجرای این دوره‌ها برای متقاضیان کسب پروانه تخصصی و همچنین بازرسی‌های دوره‌ای نیز تا پایان سال جاری نیز ادامه خواهد داشت و امیدواریم در پایان دوره مشاورین ابهامات و موضوعاتی که در حوزه مسائل حقوقی و تنظیم قراردادها دارند برطرف و ورودی پرونده‌های حقوقی و قضائی کاهش یابد.
شایان ذکر است از سال ۱۴۰۱ تا پایان خرداد ماه سال جاری مجموعاً ۸ دوره آموزشی تخصصی برای مشاوران املاک و نمایشگاه‌داران خودرو توسط معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان برگزار گردیده است، که قریب به ۱۰۰۰ نفر متقاضی پروانه تخصصی در این دوره‌ها شرکت نموده، که پس از برگزاری آزمون، ۷۱۰ نفر از متقاضیان موفق به اخذ پروانه تخصصی گردیدند. امیدوارم از خبر برگزاری کارگاه‌های آموزشی مشاورین املاک جهت صدور پروانه
تخصصی
راضی بوده باشید.

برگزاری کارگاه‌های آموزشی مشاورین املاک جهت صدور پروانه
تخصصی  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۷-۰۳ ۰۲:۴۶:۰۰