بررسی آخرین وضعیت عملیات حج و کاروان های زائران
ایرانی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بررسی آخرین وضعیت عملیات حج و کاروان های زائران
ایرانی
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، نشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت به ریاست سرپرست حجاج ایرانی در مکه مکرمه تشکیل شد.
در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین نواب از مدیران و مسئولان بخش های مختلف خواست که برنامه های خود را برای این ایام مرور کنند تا درخدمت رسانی به زائران وقفه ای ایجاد نشود.
رئیس سازمان حج و زیارت در این جلسه از ورود نزدیک به ۸۲ هزار زائر ایرانی تاکنون به سرزمین وحی خبر داد و گفت: از این تعداد ۷۳ هزار نفر در مکه اسکان یافته اند.
وی افزود: زائرانی که در مدینه حضور دارند نیز به تدریج در مسجد شجره محرم شده و به مکه می آیند و حدود ۳۴۰۰ زائر دیگر هم که تا یکم تیرماه از طریق فرودگاه جده وارد عربستان می شوند برای انجام اعمال عمره تمتع راهی مکه خواهند شد.
سید عباس حسینی همچنین به آمادگی آشپزخانه های مرکزی مکه برای ایام تشریق و توزیع چادرها بین مدیران مجموعه ها و کاروان ها برای بررسی امکانات آن اشاره کرد.
در ادامه این جلسه ، غلامرضا رضایی رئیس ستاد عملیات مکه به پیش بینی های صورت گرفته برای تسهیل اعمال زائرانی که در روزهای آینده از طریق مدینه و جده وارد مکه می شوند اشاره کرد و گفت: بازدیدهای میدانی از مشاعر درحال انجام است و آمادگی ها در بخش های مختلف برای ارائه خدمات مناسب به حجاج درحال نهایی شدن است.
در این جلسه، چند تن از معاونین و مدیران بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت در حوزه های اسکان، تغذیه ، حمل ونقل شهری ، بازرسی و حراست از فعالیت ها، برنامه ریزی ها و هماهنگی های صورت گرفته در حوزه مسئولیت خود گزارش داند.
محمد معصومی نماینده شرکت هواپیمایی ایران ایر نیز گفت: ۲۲۴ پرواز به مقصد فرودگاه مدینه و ۱۳۶ پرواز به مقصد فرودگاه جده تا ظهر روز سه شنبه انجام شده است و ۱۶ پرواز باقیمانده هم تا پنج شنبه انجام خواهد شد.
سید علی مرعشی رئیس مرکز پزشکی نیز با بیان اینکه در حال حاضر ۲۴ بیمار در بیمارستان های سعودی و ۴۰ بیمار دیگر در بیمارستان مکه بستری هستند به انجام ۵۵۰۰ ویزیت تخصصی، ۷۰۴۰۰ ویزیت در مطب ها و ۳۴۵۰۰ ویزیت بیماران در درمانگاهها اشاره کرد.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز با توجه به گزارش های ارائه شده از بیماران بستری در بیمارستان ها بر لزوم اطلاع رسانی و توجیه زائران نسبت به شرایطی که در پیش است و مراقبت از سلامتی خود تاکید کرد. امیدوارم از خبر بررسی آخرین وضعیت عملیات حج و کاروان های زائران
ایرانی
راضی بوده باشید.

بررسی آخرین وضعیت عملیات حج و کاروان های زائران
ایرانی  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۲۱ ۰۲:۴۴:۰۷