برخلاف جنگ‌افروزی غرب، مسکو به دنبال پایان مسالمت‌آمیز جنگ
است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر برخلاف جنگ‌افروزی غرب، مسکو به دنبال پایان مسالمت‌آمیز جنگ
است
به گزارش سوالات شرعی و احکام، یک افسر ارشد بازنشسته دستگاه اطلاعاتی آمریکا در تحلیلی از دورنمای جنگ روسیه و اوکراین گفت: برخلاف ارزیابی محافل اطلاعاتی غرب، روسیه به دنبال تحریک اوکراین و تشدید درگیری نیست.
وبگاه «روسیا الیوم» شامگاه یکشنبه گزارش داد که «ریتر» یکی از افسران اطلاعاتی بازنشسته سرویس اطلاعاتی آمریکا درباره عملکرد روسیه در جنگ اوکراین در تحلیلی با اشاره به ورزیدگی و تفکر راهبردی «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که روسیه با مدیریت جنگ در اوکراین، به دنبال ممانعت از تشدید درگیری‌ها و خارج شدن کنترل جنگ است.
این مقام اطلاعاتی سابق آمریکایی در واکنش به تحلیل کارشناسان غربی مبنی بر اینکه ممکن است روسیه علیه لهستان در همسویی با ناتو اعلام جنگ کند، گفت: مسکو طبق ارزیابی‌های اطلاعاتی چنین قصدی ندارد و این اظهارات صرفاً از سوی محافل غربی پمپاژ می‌شود.
ریتز در ادامه تحلیل خود از مدیریت جنگی روسیه در مصاف با متحدان غربی اوکراین افزود: رفتار تهاجمی روسیه ارتباط مستقیمی به عملکرد کشورهای غربی دارد و روسیه در صورت فراخور شرایط و علل قانونی پاسخ نظامی خواهد داد.
این مقام ارشد بازنشسته سرویس اطلاعات آمریکا اضافه کرد که مسکو در هر صورت به دنبال حل و فصل درگیری و پایان دادن به جنگ است، اما کشورهای غربی به دنبال تحریک روسیه و ریختن بنزین روی آتش درگیری در اوکراین هستند.
لازم به ذکر است که ارتش روسیه ۲۴ فوریه گذشته (۵ اسفند ۱۴۰۰) «عملیات ویژه نظامی» خود را در شرق اوکراین آغاز کرد.
آمریکا و کشورهای غربی برای مقابله با پیشروی ارتش روسیه در اوکراین، ضمن ارسال انواع تسلیحات پیشرفته به ارتش اوکراین، تا کنون تحریم‌های زیادی علیه روسیه اعمال کرده‌اند.
از سوی دیگر «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه روسیه نیز گفته است هر گونه محموله و کاروانِ حامل تسلیحات نظامی برای اوکراین، هدفی مشروع برای نیروهای روسیه است. امیدوارم از خبر برخلاف جنگ‌افروزی غرب، مسکو به دنبال پایان مسالمت‌آمیز جنگ
است
راضی بوده باشید.

برخلاف جنگ‌افروزی غرب، مسکو به دنبال پایان مسالمت‌آمیز جنگ
است  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۱۷ ۰۲:۴۰:۰۴