بازداشت نماینده سابق اوکراین در فرانسه به اتهام
اختلاس

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بازداشت نماینده سابق اوکراین در فرانسه به اتهام
اختلاس
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از نیویورک پست، مقامات اوکراین اعلام کردند که یک نماینده سابق پارلمان این کشور که به اختلاس بیش از ۱۰۰ میلیون دلار از بانکی که قبلاً ریاست آن را برعهده داشت متهم است، در فرانسه بازداشت شد.
بر اساس این گزارش، اداره تحقیقات دولتی اوکراین اعلام کرد که «کوستیانتین ژواگو» بر اساس یک حکم بین المللی، توسط پلیس فرانسه در پیست اسکی گران قیمت «کورشول» دستگیر شد.
ژواگو که پس از دو دهه خدمت در سال ۲۰۱۹ پارلمان را ترک کرد، به همراه دیگر مدیران ارشد بانک «فاینانس اند کردیت» به دست داشتن در ناپدید شدن ۱۱۳ میلیون دلار از این بانک متهم شده است.
دفتر دادستانی شهر چامبری دستگیری ژواگو را تایید کرد و گفت که وی چهارشنبه یا پنج شنبه برای اولین مرحله از روند درخواست استرداد در دادگاه حاضر خواهد شد.
این دفتر همچنین افزود که منتظر اسناد اوکراین در حمایت از درخواست استرداد است و اظهارنظر بیشتری درباره این پرونده نخواهد داشت.
پیست اسکی کورشول یکی از مجلل‌ترین تفرجگاه‌ها در کوه‌های آلپ و محل تردد افراد مشهور و ثروتمند است.
ژواگو در سال ۲۰۰۸ میلادی توسط مجله فوربس به عنوان «جوان‌ترین میلیاردر خودساخته اروپا» معرفی شد و یکی از ثروتمندترین چهره‌های اوکراین بشمار می‌رود.
دادستان های اوکراین اولین بار در سال ۲۰۱۹ علیه ژواگو طرح اتهام کردند و حکم بازداشت برای این میلیاردر و شرکایش صادر و دارایی‌های او توقیف گردید. در سال ۲۰۲۱ نیز حکم بازداشت بین‌المللی برای او صادر شد. امیدوارم از خبر بازداشت نماینده سابق اوکراین در فرانسه به اتهام
اختلاس
راضی بوده باشید.

بازداشت نماینده سابق اوکراین در فرانسه به اتهام
اختلاس  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۲۹ ۰۲:۳۷:۰۲