بارندگی سالانه۸۰درصد جاده های عشایری را مسدود می کند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بارندگی سالانه۸۰درصد جاده های عشایری را مسدود می کند به گزارش خبرنگار سایت احکام، علی عباس سعادت چهارشنبه شب در گفتگو با خبرنگاران افزود: در مناطق عشایری این شهرستان دو هزار خانوار عشایری با جمعیتی بیش از ۱۲ هزار نفر سکونت دارند.
وی با بیان اینکه عشایر در گچساران در مناطق تنگ دالین، گچ عوض، گچ ترابعلی و سدخاکی، دریلا، باباکلان و هلیگان کمر زرد هستند، گفت: در فصل بارندگی بیش از ۸۰ درصد از جاده‌های عشایری این شهرستان مسدود می‌شود که برای بازگشایی این جاده‌ها ۴۰ میلیارد ریال نیاز است.
سعادت افزود: ۹۰۰ کیلومتر جاده خاکی عشایری این شهرستان که در بارندگی‌های چند ماه گذشته مسدود شده بود هم اکنون ترمیم و بازگشایی شده است و دوهزار و ۲۰۰ کیلومتر راه عشایری در شهرستان گچساران وجود دارد که ۷۵ درصد آن تاکنون بازگشایی شده است.
وی تصریح کرد: ۹۰۰ کیلومتر از راه‌های مناطق دریلا، باباکلان، آبگندی، چهار تنگ، هلیگان، کوه گود گل، خشاب، کمر زرد، تنگ دالین، گچ عوض، گچ ترابعلی و سد خاکی بازگشایی شده است. امیدوارم از خبر بارندگی سالانه۸۰درصد جاده های عشایری را مسدود می کند راضی بوده باشید.

بارندگی سالانه۸۰درصد جاده های عشایری را مسدود می کند  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۲۲ ۰۲:۴۳:۳۰