ایران جزو ۱۰ کشور برتر دنیا در زمینه تولید محصولات زراعی
است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ایران جزو ۱۰ کشور برتر دنیا در زمینه تولید محصولات زراعی
است
به گزارش خبرنگار سایت احکام، صادق توسلی زاده شامگاه پنج شنبه در حاشیه سفر به کاشان در جمع خبرنگاران با اشاره برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: به منظور رسیدن به این اهداف در نظر داریم از تمام ظرفیت‌های موجود در سطح کشور در حوزه‌های مختلف کشاورزی و دامداری استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه ایران در زمینه تولید محصولات زراعی و باغی جز ۱۰ کشور برتر دنیا است، ابراز داشت: برای مثال ما در زمینه هشت محصول زراعی و ۱۵ محصول باغداری جز ۱۰ کشور برتر دنیا هستیم.
مشاور وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه در طول سال بیش از ۱۲۰ میلیون تن محصولات کشاورزی تولید می‌کنیم، تصریح کرد: باید از این ظرفیت فوق‌العاده به شیوه مطلوب برای تأمین امنیت غذایی کشور استفاده کرد.
وی با اشاره به اینکه این تنوع محصولات تولیدی کشاورزی در کشور خود می‌تواند باعث رونق صنعت گردشگری شود، خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی در این زمینه برگزاری رویدادهای محصول گرا در سطح کشور است.
توسلی زاده تولید برخی از این محصولات کشاورزی با فرهنگ و سنت‌های مردم گره خورده است، گفت: برگزاری این رویدادها علاوه بر رونق تولید در بخش کشاورزی و توسعه صنعت گردشگری باعث حفظ میراث و فرهنگ مردم هم می‌شود.
وی با اشاره به اینکه کاشان اولین شهر کشور است که برنامه تحت عنوان نظام کشاورزی مبتنی بر قنات ثبت کرده است، تاکید کرد: باید از این ظرفیت در جهت حفظ تاریخ و تمدن این منطقه نهایت بهره را برد.
مشاور وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به برگزاری برنامه‌های محصول گرا در دیگر شهرهای کشور گفت: شهر ملایر در زمینه تولید انگور و شهر قائنات هم در زمینه تولید زعفران از دیگر ظرفیت‌های موجود در این حوزه است. امیدوارم از خبر ایران جزو ۱۰ کشور برتر دنیا در زمینه تولید محصولات زراعی
است
راضی بوده باشید.

ایران جزو ۱۰ کشور برتر دنیا در زمینه تولید محصولات زراعی
است  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۲۱ ۰۲:۳۹:۱۷