ایران اسلامی جایگاه خوبی در سطح بین المللی دارد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ایران اسلامی جایگاه خوبی در سطح بین المللی دارد به گزارش خبرنگار سایت احکام، سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی عصر چهارشنبه در مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس که در مدرسه علمیه معصومیه قم برگزار شد اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران به عنوان پدیده‌ای در جهان، موازنه قدرت را تغییر داد و امروز به عنون قدرت جهان اسلام شناخته می‌شود.
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا بیان داشت: انقلاب اسلامی ایران با پیروزی خود شکاف بزرگی در جهان دوقطبی شرق و غرب آن زمان ایجاد کرد.
سرلشکر رحیم صفوی با اشاره به تحولات جهان بعد از انقلاب اسلامی بیان داشت: آمریکا در این سال‌ها تلاش کرد تا مناطق اطراف ایران را در اختیار خود قرار دهد و از این طریق مشکلاتی را برای کشور ایجاد کند که البته در این مسیر توفیق نداشتند و به اهداف خود نرسیدند.
وی با بیان اینکه امروز در داخل جامعه آمریکا شاهد تقابل هستیم که نمونه آن تقابل بین ترامپ و بایدن نمونه آن است افزود: آمریکایی‌ها در جهان و منطقه خاورمیانه نیز هزاران تریلیون دلار هزینه کردند تا قدرت‌های اقتصادی و نظامی همانند روسیه و چین رشد نکنند که در این زمینه نیز موفق نبودند و در عین حال ایران اسلامی نیز توانست جایگاه بین المللی خوبی در سطح جهان بدست آورد.
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به جنگ اوکراین و روسیه اظهار داشت: آمریکایی‌ها با همراهی نانو زلنسکی را در اوکراین به قدرت رساندند تا از این مسیر به اهداف خود دست یابند اما روسیه با حمله به اوکراین در برابر نقشه‌های آنان ایستاد و این در حالی است که آمریکایی‌ها و ناتو نتوانستند عملیاتی نظامی علیه روسیه انجام دهند.
سرلشکر رحیم صفوی ادامه داد: نوع رفتار آمریکایی‌ها و ناتو با اوکراین موجب شد تا برخی از کشورهای عربی که از طرفداران آمریکا بودند نگاهشان به این کشور عوض شود و چینی‌ها نیز از این فرصت استفاده و قدرت اقتصادی خود را تقویت کردند.
وی با بیان اینکه امروز می‌بینی که قدرت از غرب به شرق در حال انتقال است ابراز داشت: کشورهای چین، روسیه، ایران و هند قدرت‌هایی شرق هستند که با یکدیگر در پیمان شانگهای قدرت جدیدی در جهان پدید آوردند.
قدرت از غرب به شرق در حال انتقال است
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا اضافه کرد: امروز شاهد افزایش قدرت و جمعیت مسلمانان در جهان هستیم و در سالهای آینده جمعیت مسلمانان از مسیحیان نیز افزون‌تر خواهد رفت و بیشترین جمعیت دینی را به خود اختصاص می‌دهند.
سرلشکر رحیم صفوی با بیان اینکه امروز در مرزهای کشور امنیت خوبی وجود دارد افزود: پرداختن به مسائل اقتصادی و فرهنگی باید اولویت کشور باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور روحانیون در سالهای دفاع مقدس ابراز داشت: طلابی که در سالهای جنگ تحمیلی در جبهه‌ها حضور داشتند تنها به مسائل معنوی نمی‌پرداختند بلکه بسیاری از آنان در خط مقدم سلاح به دست داشتند و می‌جنگیدند.
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا ادامه داد: در عملیات آزادسازی خرمشهر نیز شاهد بودیم آیت الله صدوقی و مشکینی حضور داشتند و آنان رمز عملیات را گفتند. امیدوارم از خبر ایران اسلامی جایگاه خوبی در سطح بین المللی دارد راضی بوده باشید.

ایران اسلامی جایگاه خوبی در سطح بین المللی دارد  در تاریخ ۲۰۲۲-۰۹-۲۹ ۰۲:۴۰:۴۰