ایران ازهمه ظرفیت‌های خود برای احقاق حقوق مردم استفاده
می‌کند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ایران ازهمه ظرفیت‌های خود برای احقاق حقوق مردم استفاده
می‌کند
به گزارش خبرنگار سایت احکام، سکینه سادات پاد عصر چهارشنبه در بازدید از کلینیک تخصصی جانبازان شیمیایی، اظهار کرد: پرونده جنایت بمباران شیمیایی سردشت برای جمهوری اسلامی همچنان باز است و در مجامع بین المللی پیگیری می‌شود.
وی ادامه داد: کارهای ارزشمندی در قبال مستند سازی فجایع تاریخی بیماران شیمیایی سردشت صورت گرفته اما استیفای حقوق مردم ظلم دیده سردشت در دولت سیزدهم و در مجامع بین المللی به صورت ویژه پیگیری خواهد شد.
سادات پاد با بیان اینکه جمهوری اسلامی از همه ظرفیت‌های خود برای احقاق حقوق مردم کشورمان استفاده می‌کند، افزود: تلاش می‌کنیم گزارش‌های جدید و متفاوتی را از جنایت مرتکب شده از طرف رژیم بعثی و متحدانشان به مجامع حقوق بشری ارائه کنیم.
دستیار رئیس جمهور در پیگیری حقوق و آزادی‌های اجتماعی اضافه کرد: همچنین در قبال شکایت‌های حقیقی و حقوقی در داخل کشور نیز به دنبال طرح شکایت علیه این جنایت بزرگ در کشور خواهیم بود و تا جبران تمام آسیب‌های وارده به منطقه مرزی خود، پیگیر آن خواهیم بود.
سکینه سادات پاد، دستیار رئیس جمهور در پیگیری حقوق و آزادی‌های اجتماعی به مناسبت هفتم تیرماه، سالگرد بمباران شیمیایی سردشت از سوی رژیم بعثی عراق به همراه هیأت دیپلماتیک ژاپن به این شهر سفر کرده است.
در این سفر تعدادی از رسانه‌های بین‌المللی نیز دستیار رئیس جمهور را همراهی می‌کنند.
رژیم بعث عراق در هفتم تیرماه سال ۶۶ و با استفاده از بمب‌های شیمیایی چهار نقطه پرازدحام سردشت را بمباران کرد که در این حمله ناجوانمردانه ۱۱۹ نفر از ساکنان غیرنظامی شهر شهید و بیش از هشت هزار نفر نیز در معرض گازهای سمی قرار گرفته و دچار مصدومیت شیمیایی شدند.
بمباران شیمیایی شهر مرزی سردشت فجیع‌ترین تهاجم شیمیایی بود که آثار و مشکلات بسیاری به وجود آورد و سردشت اولین شهر قربانی جنگ افزارهای شیمیایی در جهان پس از بمباران هسته‌ای هیروشیما نامیده شد.
شهرستان مرزی سردشت در جنوب استان آذربایجان غربی واقع است. امیدوارم از خبر ایران ازهمه ظرفیت‌های خود برای احقاق حقوق مردم استفاده
می‌کند
راضی بوده باشید.

ایران ازهمه ظرفیت‌های خود برای احقاق حقوق مردم استفاده
می‌کند  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۱۳ ۰۲:۳۸:۱۱