انجام ۱۵ بازرسی برنامه‌ای از سوی اداره کل بازرسی
خوزستان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر انجام ۱۵ بازرسی برنامه‌ای از سوی اداره کل بازرسی
خوزستان
به گزارش خبرنگار سایت احکام، محمد آقاجری شامگاه یکشنبه در جلسه هم اندیشی با هیئت اندیشه ورز سازمان بسیج رسانه خوزستان به پاره‌ای از وظایف این سازمان اشاره کرد و افزود: دولت سیزدهم برخواسته از خواست مردم است و اتفاق نظری که در سطح سران سه قوه برای رفع مشکلات کشور ایجاد شده است، اهمیت دارد.
آقاجری اظهار کرد: نگاه بازرسی، اولویت بندی مسائل کلان، کارشناسی مسائل و ارجاع به دستگاه مربوطه برای رسیدگی سریع مسئولان امر است.
وی با بیان اینکه مسئله رعایت قوانین مورد توجه ما است، عنوان کرد: اگر در اجرای قوانین، وظایف و تکالیف قانونی حسن جریان امور نباشد، سازمان بازرسی با پیشنهاد، پیگیری و اعلام آن سوءجریان‌ها موجبات حسن جریان امور را فراهم می‌کند.
بازرس کل ویژه خوزستان تصریح کرد: سازمان بازرسی یک دستگاه نظارتی است که بر عملکرد مدیران و مسئولان دولتی نظارت می‌کند. این نظارت یا از طریق خود اظهاری‌ها و گرفتن اسناد و مدارک از مسئولان انجام می‌شود یا بر اساس اعزام هیئت‌های بازرسی به دستگاه‌های مشمول بازرسی انجام می‌شود که در این حالت عملکردی که مدیران، مسئولان و کارکنان آنها داشته‌اند، بررسی و با قوانین و مقررات تطبیق داده می‌شود.
آقاجری گفت: در سال جاری ۱۵ بازرسی برنامه‌ای در محورهای ارتقای سلامت، تراز مالیاتی، بهداشت غذا، شهرداری‌ها و برخی پتروشیمی‌ها داشته ایم؛ گزارش‌ها برای اصلاح یا لحاظ شدن جرایم و اعلام تخلفات است که پیشنهادات به دستگاه‌های مربوطه اعلام می‌شود و ارگان مربوطه موظف است ظرف ۱۰ روز اجرا کند.
وی بیان کرد: در مبحث ریزش ساختمان متروپل آبادان، هیئت تخصصی ما سال گذشته در آنجا مستقر شده بود و گزارش‌های خود را در این خصوص ارائه کرد.
آقاجری افزود: اقدامات انجام شده توسط دستگاه‌های دولتی و مسئولان به سمع و نظر مردم رسانده شود چرا که مردم باید بدانند اگرچه تخلفی رخ می‌دهد یا کم کاری وجود دارد، دستگاه‌های مربوطه بی توجه نیستند و اقدامات لازم را انجام می‌دهند. امیدوارم از خبر انجام ۱۵ بازرسی برنامه‌ای از سوی اداره کل بازرسی
خوزستان
راضی بوده باشید.

انجام ۱۵ بازرسی برنامه‌ای از سوی اداره کل بازرسی
خوزستان  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۱۰ ۰۲:۴۱:۲۷