انتقال هواپیمای ویژه نتانیاهو به جای امن هنگام حمله موشکی
ایران

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر انتقال هواپیمای ویژه نتانیاهو به جای امن هنگام حمله موشکی
ایران
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المیادین، روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز در گزارشی به نقل از یک مقام اسرائیلی گفته است به نظر می‌رسد اسکادران پهپادهای ایرانی که به اسرائیل هجوم آوردند، برای بررسی واکنش‌های اسرائیل و ردیابی مکان‌ها و مسیرهای سامانه‌های پدافندی و دفاعی ارتش اسرائیل طراحی شده بودند.
در گزارش فایننشال تایمز به یک موضوع دیگر هم اشاره شده و آن اینکه یک مقام اسرائیلی اعتراف کرده است که با نزدیک شدن موشک‌های ایران به آسمان اسرائیل، هواپیمای اختصاصی بال صهیون (صهیون وینگ) که هواپیمای رسمی بنیامین نتانیاهو به عنوان نخست‌وزیر و همچنین هواپیمای رسمی رئیس رژیم اسرائیل است، از پایگاه هوایی نواتیم بلند و به جای دیگری منتقل شده است.
در این گزارش گفته نشده که هواپیمای اختصاصی نتانیاهو پس از پایگاه هوایی نواتیم در کجا مستقر شده تا از حملات موشکی ایران در امان باشد، اما تاکید شده است که به دلیل حمله موشکی ایران، مقامات تل آویو ناگزیر به جابه جایی هواپیمای ویژه نخست وزیری به جای دیگری شده‌اند.
هواپیمای اختصاصی بال صهیون (صهیون وینگ) طی همه سال‌های گذشته در پایگاه هوایی نِواتیم متعلق به نیروی هوایی مستقر بوده است.
روز گذشته شبکه المنار به نقل از منابع آگاه اعلام کرده بود که ایران پایگاه هوایی نواتیم در جنوب فلسطین اشغالی را با ۱۵ موشک هدف قرار داده است. منبع مذکور اشاره کرد که در پی این حمله، خسارات زیادی به این پایگاه وارد شده و به طور کلی از روند فعالیت خارج شده است.
پایگاه هوایی نواتیم در جنوب سرزمین‌های اشغالی و در منطقه صحرای نقب و در نزدیکی شهر بئر السبع قرار دارد، با برخورداری از یک باند پرواز ۳۴۰۰ متری، آشیانه و پایگاه اصلی جنگنده‌های F-۳۵ رژیم صهیونیستی است.
بهمن‌ماه سال گذشته نیروی هوافضای سپاه، طی رزمایشی تهاجم موشکی به نمونه شبیه‌سازی شده آشیانه‌های این پایگاه هوایی رژیم صهیونیستی را تمرین کرده بود. این پایگاه از مرزهای غربی ایران، حدود ۱۱۰۰ کیلومتر فاصله دارد. این پایگاه یکی از بزرگ‌ترین پایگاه‌های هوایی در رژیم صهیونیستی است و دارای سه باند با طول‌های مختلف است. جت‌های جنگندهٔ رادارگریز، هواپیماهای ترابری، هواپیماهای تانکر و هواگردهای شناسایی / تشخیص الکترونیکی و همچنین هواپیماهای بال صهیون موسوم به «ایر فورس وان اسرائیل» در آنجا مستقر هستند. امیدوارم از خبر انتقال هواپیمای ویژه نتانیاهو به جای امن هنگام حمله موشکی
ایران
راضی بوده باشید.

انتقال هواپیمای ویژه نتانیاهو به جای امن هنگام حمله موشکی
ایران  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۴-۱۵ ۰۲:۳۷:۴۸