امیرعبداللهیان تهران را به مقصد دوحه ترک کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر امیرعبداللهیان تهران را به مقصد دوحه ترک کرد به گزارش سوالات شرعی و احکام، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دقایقی قبل در رأس هیأتی راهی دوحه شد.
در این سفر موضوعات مختلف مورد اهتمام دو کشور در حوزه دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی مورد گفتگو و تبادل نظر قرار خواهد گفت.
حسین امیرعبداللهیان و شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه قطر ۲۱ خرداد ماه سال جاری تلفنی گفت‌وگو کرده بودند. امیرعبداللهیان در این گفت‌وگو با قدردانی از نقش مثبت و تلاش‌های سازنده دولت قطر در مناسبات دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی، در خصوص آخرین تحولات دوجانبه و منطقه‌ای با همتای قطری خود به رایزنی پرداخت.
وزرای خارجه ایران و قطر اول اردیبهشت ماه سال جاری نیز در گفت‌وگویی تلفنی با تأکید بر تقویت همکاری‌های فیمابین، درباره موضوعات مورد علاقه دو کشور در حوزه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله تحولات اوکراین و مذاکره رفع تحریم‌ها به رایزنی پرداختند.
حسین امیرعبداللهیان ۲۱ دی ماه ۱۴۰۰ و در ادامه سفرش به منطقه و پس از حضور در عمان، به دوحه رفت و با همتای قطری و امیر قطر دیدار و گفت‌وگو کرد. وی همچنین در سفر آیت‌الله رئیسی به قطر در اسفند ۱۴۰۰ نیز او را همراهی کرد. امیر قطر نیز ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ به تهران سفر کرد.
وزیر خارجه قطر نیز نهم بهمن ۱۴۰۱ و همچنین ۱۵ تیر ماه ۱۴۰۱ به تهران سفر و با همتای ایرانی خود دیدار و گفت‌وگو کرد.
این سفر در راستای مشورت‌های دوجانبه و منطقه‌ای انجام می‌شود. امیرعبداللهیان پس از دوحه نیز به عمان سفر خواهد کرد.
علیرضا عنایتی دستیار وزیر و مدیرکل خلیج فارس، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه، مجتبی بنی اسدزاده دستیار وزیر در امور اجرایی و ابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی امیرعبداللهیان را در این سفر همراهی می‌کنند. امیدوارم از خبر امیرعبداللهیان تهران را به مقصد دوحه ترک کرد راضی بوده باشید.

امیرعبداللهیان تهران را به مقصد دوحه ترک کرد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۲۰ ۰۲:۳۸:۴۶